Primera La Liga: Sevilja remizirala sa Osasunom i osvojila prvi bod u 2024. godini

28.01.2024 20:27
Serhio Ramos i igrači Sevilje Tanjug/AP Photo/Jose Breton
Serhio Ramos i igrači Sevilje

Sevilja nije uspela da prekine niz od četiri poraza i da osvoji prvi bod u 2024. godini u Primeri La Ligi, ali ne i da posle duela sa Osasunom na "Sančez Pizhuanu" 1:1 (1:0) obraduje navijače i pokaže im da su spremni da izađu iz opasne zone.

Sevilja je bolje otvorila meč, napali su od prvog minuta i to im je donelo i vođstvo u 25. minutu. Isak Romero je dobio dobar pas i poslao je loptu u sam ugao. Mogao je Okampos da uveća prednost pet minuta kasnije, ali je iz odlične pozicije pogodio golmana Serhija Romera.

U nastavku se pribrala Osasuna, a imala je i sreće da izjednači posle 10 minuta igre. Posle kornera, iskusni napadač Ante Budimir je postavio nogu posle udarca Davida Garsije i skrenuo je loptu u mrežu.

Mogli su gosti i do preokreta da je sudija Giljermo Kvadra bolje procenio igranje rukom u šesnaestercu domaćina. Suso je posle gledanja snimka dobio crveni karton u 86. minutu, pa su domaćini do kraja imali igrača manje.

Kadiz je uspeo da zaustavi Atletik Bilbao (0:0). U tvrdom meču, sa malo prilika mreže su mirovale, a nije bilo ni previše prilika. Može se reći da je golman Baskijaca Unai Simon bio najistaknutiji igrač meča jer je odbranio dva teška udarca Alkaraza i Sobrina.