Nemanja Maksimović doneo bod Hetafeu: Treći vezani remi Viljareala

16.02.2024 22:55
Nemanja Maksimović, fudbaler Hetafea, na meču La Lige Guliver/Photo by Manu Reino/DeFodi Images
Nemanja Maksimović, fudbaler Hetafea, na meču La Lige

Viljareal i Hetafe podelili su "plen" u premijernom meču 25. kola fudbalskog prvenstva Španije, a jedan od strelaca za gostujući tim iz Madrida bio je srpski reprezentatativac Nemanja Maksimović - 1:1 (0:1).

Njegova ekipa dobila je prvo poluvreme, tako što je naš vezista pogodio već u 24. minutu, i to nakon slobodnog udarca sa leve strane.

Lopta je išla na drugu stativu, odbila se do srpskog reprezentativca koji je bio u srcu kaznenog prostora domaćeg sastava i doveo je Hetafe u vođstvo.

Ipak, domaćin je veoma brzo, nakon 11 minuta igre u drugom poluvremneu uspeo da izjednči i tako dođe do trećeg vezanog remija, a strelac je bio Alberta Morena (56).

Hetafeu je ovo jubilarni 10 nerešen ishod od početka La Lige 2023/24. Ovog puta u utakmici u kojoj je iskoristio jedan od samo dva udarca u okvir gola, dok je Viljareal imao daleko lošiji postotak (1/5).