Alaves za gol bolji od Hetafea: Sve rešeno u prvom poluvremenu

18.05.2024 23:00
Karlos Visente, fudbaler Alavesa i jedini strelac u pobedi protiv Hetafea MN Press
Karlos Visente, fudbaler Alavesa i jedini strelac u pobedi protiv Hetafea

Alaves i Hetafe načeli su 37. kolo fudbalskog prvenstva Španije, a duel timova iz središnjeg tabele, bez takmičarske težine, pripao je ekipi iz Baskije - 1:0 (1:0).

Tako što je bodove osvojio već u prvom poluvremenu, jednim ali dovoljnim pogotkom Karlosa Visentea u 12. minutu. Ruben Duarte pronašao ga je jednom dubinskom loptom, a on je vešto prihvatio, pa poslao u bliži deo mreže. Istina, uz pomoć golmana gostiju, jer se odbila od njega.

Njegov trud isprava je poništen, zbog "viđenog" ofsajda pre toga, međutim, naknadno je vođstvo domaćina proglašeno regularnim. Špančev saigrač Simeone nije bio te sreće, pošto je linijski sudija signalizirao nedozvoljenu poziciju a glavni arbitar ga poslušao i oduzeo Alavesu jači trijumf.

Poraz Hetafea dodatno je začinio drugi žuti karton i nepotrebno isključenje Moribe, jer ih je zaslužio kada je već sve bilo gotovo, u petom minutu nadoknade. Nakon što je svima na stadionu bilo jasno da će Alaves "doći glave" Madriđanima prvi put još od 2018. godine.