Užasan početak 2024. za Hetafe: Poraz i dva crvena kartona i to kod kuće od Raja

02.01.2024 19:01
Arhivska fotografija Tanjug/AP Photo/Jose Breton
Arhivska fotografija

Kako odmiče sezona u La Ligi tako i apetiti navijača Hetafea rastu. I ne samo pristalica već i svih u klubu. Ali, ako nastave putem kojim su krenuli drugog dana 2024. godine, ne samo da Evropu, koja je u jednom trenutku i zacrtana kao glavni cilj kluba, neće videti, već će ozbiljno morati da se pozabave i borbom za opstanak.

Istini za volju, to nije realna opcija, ali će svakako neko morati što hitnije da povuče ručnu, jer su kola definitivno krenula nizbrdo. U 19. kolu Primere Rajo Valjekano slavio je u gostima 2:0, a poraz nije najveća muka za trenera Bordalasa Himeneza, več i činjenica da je za naredni meč ostao bez dvojice isključenih fudbalera.

#VMS_Highlightsclqwnt61s0001356o3u11cg7x{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightsclqwnt61s0001356o3u11cg7x> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}

Prvo je kod rezultata 0:0 zbog drugog žutog kartona već u 40. minutu van terena morao Huanmi Latasa, da bi samo deset minuta kasnije zbog prigovora crvni karton dobio Mejson Grinvud. Između ova dva isključenja Rajo je postigao dva gola, a dvostruki strelac bio je Serđo Kameljo. Mladi napadač prvo je pogodio u poslednjem minutu prvog poluvremena, da bi konačan rezultat postavio na isteku prvog minuta drugog dela igra.

#VMS_Highlightsclqwntqis0002356ohlwfe6tg{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightsclqwntqis0002356ohlwfe6tg> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}

Hetafe je ostao na osmom mestu sa 26 bodova, ali je pitanje da li će posle kompletnog 19. kola tu i da se zadrži, jer mu prete Las Palmas sa 25 (dočekuje Barselonu u četvrtak) i Valensija (večeras igra kod kuće protiv Viljareala).

#VMS_Highlightsclqwnu5zq0003356om3ujnoph{width:100%;display:flex;align-items: center;justify-content: center;}@media (max-width: 760px) {#VMS_Highlightsclqwnu5zq0003356om3ujnoph> div{width:calc(95vw - 30px) !important;height: calc((95vw - 30px) * 9 / 16) !important;}}

S druge strane, Rajo Valjekano je ostvario izuzetno važan trijumf s kojim je napravio veliki korak ka prvoj polovini tabele, jer sada ima 23 boda i nalazi se na 11. mestu.