Santijago za trijumf Hetafea i definitivan kraj maštanja Đirone o borbi za titulu

16.03.2024 20:39
Slavlje igrača Hetafea Tanjug/AP Photo/Jose Breton
Slavlje igrača Hetafea

Hetafe, Girona, Hetafe, Đirona i logično je opet - da pobedi Hetafe. Golom Santijaga u 33. minutu, Hetafe je pobedio Đironu 1:0 (1:0), sebi vratio nadu da možda može do Evrope, a Kataloncima ugasio san o eventualnoj tituli koji su dugo sanjali otvorenih očiju. Real Madrid je posle pobede u Pamploni sada na "plus 10", a ako Barselona pobedi sutra Atletiko u Madridu, izbiće na drugu poziciju Primere La Lige, a Đirona će pasti na treću.

Ako se gledaju šanse, kvalitet igre, Đirona možda i nije trebalo da izgubi, ali domaćin je posle akcije Nemanje Maksimovića, pa dobrog pasa Moribe, Jelu santijago je dijagonalom iskosa sa desne strane zaparao mrežu dobrog Gazanige, koji je u drugom delu ostavljao Katalonce u životu.

Ipak, Đirona je napala na krajhu, Dovbijk je u 85. minutu veoma dobro šutirao. Međutim, golman Sorija je večeras bio jednostavno nesavladiv. Uz Santijaga, svakakao junak trijumfa Hetafea.