
pre 6 minuta 14: 10
Štutgart dočekuje Hajdenhajm i nada se bodovima za Evropu
Prvi međusobni okršaj ovih ekipa ove sezone je završen pobedom Štutgarta, rezultatom 3:1.
Naredne sezone u Moto GP šampionatu biće vožene 22 trke, saopštili su danas organizatori takmičenja. Dorna navodi da će prema privremenom kalendaru u 2025. godini biti vožene 22 trke u 18 zemalja.
Sezona će početi 2. marta naredne godine trkom za Veliku nagradu Tajlanda, a završiće se 16. novembra u Valensiji. Trka za Veliku nagradu Češke vraćena je u kalendar Moto GP šampionata, a na programu je 20. jula na stazi u Brnu, kao i VN Mađarske, koja bi trebalo da bude vožena 24. avgusta na "Balaton parku".
Naredna trka u ovogodišnjem Moto GP šampionatu biće vožena 29. septembra za VN Indonezije. Do kraja sezone biće voženo još šest trka, a prvo mesto u generalnom plasmanu vozača drži Španac Horhe Martin iz ekipe Pramak Dukati sa 341 bodom, dok je na drugom mestu Frančesko Banjaja.
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Puma je tek 2021. ponovo ušla u segment ozbiljnog trčanja i pokušava da nadoknadi zaostatak.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
15.03.2025 21: 50
Treće mesto osvojio je Frančesko Banjaja na drugom fabričkom Dukatiju, dok je Francuz Žoan Zarko na Hondi bio četvrti. Peti je kroz cilj prošao vozača VR46 tima Fabio di Đanantonio.
25.02.2025 10: 45
Trka na stazi "Čang" u Buriramu je u nedelju od 15 časova. Nova sezona Moto GP šampionata će biti rekordna po broju trka, pošto se u kalendaru nalazi 22, jer se vraćaju Velike nagrade Češke i Mađarske.
17.11.2024 14: 57
Ovo je ujedno bilo prva titula za Pramak Dukati, privatnu ekipu, koja se ovom trkom opropstila ne samo od Horhea Martina koji odlazi u Apriliju, već i od dosadašnjeg konstruktora. Pramak će od naredne sezone sarađivati sa Jamahom.
02.11.2024 13: 35
Martin je prvi u generalnom plasmanu sa 465 bodova, dok je Frančesko Banjaja drugi sa 436. Trka za Veliku nagradu Malezije na programu je u nedelju od osam časova.
pre 2 sata 11: 38
Brzo su mehaničari Dukatija rešili problem, a Markez je 25 minuta pre kraja treninga ponovo izašao na stazu. Već u prvom krugu je postavio najbolje vreme 1.37.188 i izbio na čelnu poziciju.
pre 3 sata 10: 36
Aron Kanet pao je pet minuta pre kraja treninga, ali srećom odmah je ustao i krenuo ka garaži, Ipak, nije imao dovoljno vremena da se vrati na stazu, pa je posle prvog treninga završio na 11. mestu.
pre 4 sata 09: 42
Na drugom mestu je bio je Adrian Karepe sa vremenom 1.45.077, dok je treće vreme imao Adrian Fernandez 1.45.241. Četvrti je bio Kelso, a peti Mudli.
22.04.2025 17: 05
Honda se uveliko povezuje sa Pedrom Akostom i Toprakom Razgatliogluom. Japanci žele da naprave "zvezdani" tim sličan onom koji ima Dukari sa Pekom Banjajom i Markom Markezom.
Ostavite komentar