
pre 5 minuta 08: 40
(VIDEO) Nikada viđena pobeda Alfonsa Simbe u muškom maratonu: Rasplet luđi nego na trkama Formule 1!
Atletičar iz Tanzanije na neverovatan način doneo prvu zlatnu medalju svojoj zemlji na Svetskim prvenstvima.
Vozač Meklarena Britanac Lando Noris izjavio je danas da njegov tim ne može da bude zadovoljan ovosezonskim petim mestom u šampionatu Formule 1.
Noris je ove godine osvojio sedmo mesto u generalnom plasmanu vozača sa 122 boda, dok je njegov klupski kolega Danijel Rikardo bio 11. sa 37. Meklaren je u generalnom plasmanu konstruktora osvojio peto mesto sa 159 bodova.
"Nismo ispunili očekivanja iz predsezone, ali u odnosu na ono gde smo bili u prvoj trci, mislim da smo obavili dobar posao. Ako razmišljam o predsezoni, da li smo ove godine ostvarili ono što je trebalo kao Meklaren? Iskreno, ne", naveo je Noris za zvanični sajt F1.
On je istakao da Meklaren ne može da bude zadovoljan rezultatima ove sezone ako želi šampionsku titulu.
"Međutim, sigurno možemo da budemo zadovoljni napretkom koji smo ostvarili, od mehaničara, radom u boksu, preko naše strategije, radne etike. Mnoge stvari su bile dobre, samo nam je potreban malo bolji bolid", dodao je britanski vozač.
Noris ima ugovor sa Meklarenom do 2025. godine.
"Verujem u Meklaren, verujem u momke sa kojima radim, celoj ekipi. Ali vreme će pokazati. Nikada ne možete da budete 100 odsto sigurni gde ćete biti, ali možete da pokušate", rekao je Noris.
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
Postoje različite vrste ronjenja: od rekreativnog, slobodnog (apnea), tehničkog, pa sve do speleoronjenja i istraživanja olupina.
U eri kada sportisti postaju kulturni i poslovni fenomeni, granice između brenda i ambasadora sve su tanje, a tržišni uticaj jači nego ikada.
01.08.2025 11: 15
Šampionat Formule 1 nastavlja se za vikend na Hungaroringu, a trka za Veliku nagradu Mađarske vozi se u nedelju od 15.00 časova.
16.07.2025 14: 05
Britanac je uspeo da zabeleži dve uzastopne pobede, u Austriji i Silverstonu.
06.07.2025 18: 17
Britanac je posle ove trke uspeo da smanji prednost u odnosu na klupskog kolegu na samo osam bodova
06.07.2025 17: 44
Naredna trka vozi se u Belgiji od 25. do 27. jula.
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 10h
pre 17 sati 14: 46
Sledeća trka vozi se u Japanu na stazi "Montegi" od 26.do 28. septembra.
pre 18 sati 14: 07
Već na startu trke sudali su se Mir i Zarko, pa su već u prvom krugui završili trku.
pre 19 sati 13: 41
Osim vozača Moto GP i ostalih klasa najzasližniji za veliki broj navijača je Valentino Rosi koji živi na samo nekoliko kilometara od čuvene staze.
pre 19 sati 12: 59
Drugi je kroz cilj prošao Beri Baltus dok je treći bio Danijel Olgado.
Ostavite komentar