
pre 3 sata 00: 14
Robinson napušta Floridu: Sjajni šuter ide u Detroit!
Pistonsi su izgubili dva odlična šutera, ali stiže jedan od najboljih u ligi
Vozač Hamiltona Britanac Luis Hamilton izjavio je danas da je ekipa Red Bula favorit za pobedu na predstojećoj trci u šampionatu Formul jedan za Veliku nagradu Japana, prenosi BBC.
Vozači Red Bula Maks Ferstapen i Serhio Perez su ove sezone pobedili na 14 trka u šampionatu F1. Dominaciju Red Bula prekinuo je prošle nedelje vozač Ferarija Karlos Sainc, koji je trijumfovao na VN Singapura.
"Nadam se da Red Bul neće biti 30 sekundi ispred svih kao što se dešavalo u prošlosti. Imali su težak vikend, ali njihov bolid bi trebalo da bude sjajan ovde. Tokom cele godine imaju odličan ritam, a Japan im baš leži", istakao je Hamilton.
Vozač Mercedesa je na VN Singapura osvojio treće mesto.
"Što se nas tiče, želimo da budemo što bliži Red Bulu. Ima stvari u kojima smo napredovali i očekujem da se taj trend nastavi", izjavio je Hamilton.
Ferstapen, koji je u Singapuru bio peti, izjavio je da će Red Bul u Japanu imati konkurenciju u timu Meklarena.
"Trebalo bi da bude dobra staza za nas, ali Meklaren je ostvario ovde velike uspehe. Mislim da će biti jaki u Suzuki. Vozači Meklarena će biti veoma konkurentni u Japanu", naveo je Ferstapen i dodao da je ekipa Meklarena napravila veliki napredak u odnosu na start sezone.
Vozač Mercedesa Džordž Rasel tvrdi da vozači Meklarena (Lando Noris i Oskar Pijastri) mogu da ostvare dobar rezultat u Japanu.
"Sve zavisi od Red Bula. Mislim da je trka u Singapuru bila izolovan slučaj. Očekujem da se vozači Red Bula vrate na pobednički put", rekao je Rasel.
Trka za VN Japana biće održana u nedelju na stazi Suzuka od sedam časova po centralnoevropskom vremenu.
Kada je Oklahoma City Thunder postao NBA prvak 2025. godine, analitičari su slavili sistem koji omogućava malim tržištima da dosegnu vrh. Međutim, dok je sportska meritokratija trijumfovala, publika nije bila impresionirana.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
U igri je nekoliko opcija, a slovenački reprezentativac novi ugovor zvanično ne može da zaključi pre 2. avgusta.
19.05.2025 18: 05
Iako su doveli jednog od najboljih vozača u istoriji Formule 1, ekipa Ferarija nema najbolji start sezone.
28.04.2025 12: 54
Analitičari koji su do detalja ispratili svaku vožnju Hamiltona u Ferariju uz osvrt i na zvanične podate tvrde da Britanac ima tendenciju da koristiti jači pritisak na kočnice u brzim krivinama nego njegov timski kolega Lekler.
23.03.2025 13: 11
Dvojac Ferarija i vozač Alpine kažnjeni zbog greške svojih kontruktorskih tomova.
23.02.2025 16: 40
Početak sezone zakazan je za 16. mart i Veliku nagradu Australije, a titulu brani Holanđanin Maks Ferstapen, a čini se da će ove godine imati mnogo kvalitetniju i veću konkurenciju.
29.06.2025 18: 48
Vozač Meklarena rezimirao trku za Veliku nagradu Austrije.
29.06.2025 17: 37
Fantastični motociklista ozbiljno povređen na današnjoj trci za Veliku nagradu Holandije.
29.06.2025 16: 41
Tandem iz Meklarena obeležio još jedan trkački vikend "najbžeg cirkusa" na svetu.
29.06.2025 15: 36
Maks Ferstapen je sve dalje od odbrane titule, dok bi (kako stvari trenutno stoje) šampionska trka mogla da padne na dva slova – vodećeg u generalnom plasmanu Osakara Pjastrija i Landra Norisa.
Ostavite komentar