Marko Beceki je novu sezonu 2026. u Moto GP šampionatu započeo uzdržano u izjavama, ali je na Tajlandu pokazao pravu snagu, ubedljivom pobedom u glavnoj trci uspeo je da se iskupi za grešku u sprintu i potvrdi status jednog od glavnih kandidata za titulu, iako sam ističe da se ne opterećuje tim pritiskom.
Vozač iz Riminja jasno je naveo ko je njegov glavni rival, Mark Markez.
"On je favorit, niko drugi. Aktuelni je šampion i biće ga teško pobediti. Pritisak je na Dukatiju, koji je prošle godine slavio", izjavio je Marko Beceki.
Kada ga pitaju da li mu devetostruki šampion uliva strah, Beceki je odlučan:
"Ako na stazu izađeš sa strahom, već si poražen. A ja to nisam bio ni prošle godine", poručuje Italijan.
Beceki je oprezniji kada govori o budućnosti, jer se već zna da će 2027. u Apriliji biti Peko Banaja, njegov dugogodišnji prijatelj i član Akademije Valentina Rosija.
"Veoma smo bliski, provodimo mnogo vremena zajedno i treniramo sa momcima iz Akademije, ali na stazi smo rivali", ističe Beceki.
Aprilija je jedina ekipa koja je zvanično objavila Bececkijev ugovor za narednu sezonu produžen je na dve godine, ali čak i on smatra da postoji mogućnost daljeg produžetka.
"Imao sam i druge ponude, ali odlučio sam da ostanem jer sam želeo stabilnu saradnju sa pogledom u budućnost. Budućnost je nepredvidiva, ali ovde se osećam sjajno“, zaključuje vozač iz Riminija.
Ostavite komentar