pre 20 minuta 11: 40
Severna Makedonija sa Ererom napada Dansku u baražu za Mundijal
Iskusni Kolumbijac koji igra uz Borcu iz Banja Luke debitovaće za Severnu Makedoniju u Kopenhagenu.
AP Photo/Eduardo Verdugo
Formula 1 ovog vikenda ponovo stiže u Sao Paulo, gde će se na legendarnoj stazi "Interlagos" održati Velika nagrada Brazila – trka koja bi mogla biti presudna u borbi za šampionsku titulu.
Nakon trijumfa na Velikoj nagradi Meksika, Lando Noris je preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu i sada ima samo jedan poen više od svog timskog kolege iz Meklarena, Oskara Pjastrija.
I dalje u igri za naslov je i Maks Ferstapen, koji se zahvaljujući još jednom podijumu nalazi 36 poena iza Norisa, pa bi pobeda u Brazilu mogla da oživi njegove šampionske ambicije.
Zanimljivo, Ferstapen se vraća na mesto svog spektakularnog trijumfa iz 2024. godine, kada je u kišnim uslovima, krenuvši sa 17. pozicije, uspeo da stigne do pobede – podvig koji se i danas prepričava.
Ovog puta uzbuđenje će biti još veće, jer će uključiti i sprint trku, što znači dodatnih osam bodova za pobednika.
Hoće li vremenski uslovi ponovo odigrati ključnu ulogu i prirediti haos na Interlagosu? Čini se da bi mogli.
Između sprinta i glavnih kvalifikacija predviđaju se oluje i grmljavina, koje bi mogle potrajati do početka kvalifikacija. Temperatura će tada biti oko 24 stepena, a vetar će oslabiti i dolaziti sa zapada i severozapada.
I za samu trku postoji mogućnost da vreme ponovo odigra glavnu ulogu. Jutro će obeležiti naizmenične kišne i sunčane periode, ali se očekuje da se situacija stabilizuje do početka trke u 14 časova.
Nebom će dominirati oblaci, uz samo 19 odsto verovatnoće za kišu tokom trke. Temperatura će pasti na 19 stepeni, a subjektivni osećaj toplote biće oko 21 stepen, uz umerenu vlažnost od 68 odsto i vetar brzine do 16 kilometara na sat.
Timovi koji se bore sa zagrevanjem guma mogli bi imati poteškoće, posebno ukoliko se temperatura staze dodatno spusti.
Ipak, poznato je da vreme u Brazilu ume da se promeni u poslednjem trenutku,tako da će timovi sigurno s pažnjom pratiti vremensku prognozu.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
05.02.2026 13: 05
Britanac se priprema za novu sezonu u ulozi branioca titule. Nakon tri dana privatnog testiranja na stazi Katalunja, Noris je rekao da se bolid napravljen po novim pravilima i dalje oseća brzo i prijatno za vožnju.
08.01.2026 20: 22
Jedan vozač koji nije imao sezonu za pamćenje je Luis Hamilton, sedmostruki šampion ovog sporta.
30.12.2025 10: 20
Sezona je bila dramatična, sa napadima Maksa Ferstapena u finišu sezone koji su pretili da Norisu oduzmu san o tituli. Međutim, hladna glava i besprekorno vođena strategija Meklarena na završnoj trci u Abu Dabiju obezbedili su mu treće mesto na stazi Jas Marina, dovoljno da osigura šampionski trofej.
15.12.2025 16: 35
Aktuelni šampion nikada nije krio strast prema motociklima, ističući da je upravo sport na dva točka bio njegova prva ljubav, mnogo pre nego što se okrenuo automobilizmu.
pre 19 sati 16: 44
Na startu sezone, u prve dve trke, Lekler je oba puta kretao sa četvrte pozicije, što potvrđuje da i dalje ostaje konkurentan, ali uz znatno drugačiji pristup.
pre 20 sati 15: 20
Mnogi smatraju da je Aprilija u poslednjih nekoliko meseci značajno smanjila zaostatak za Dukatijem, naročito tokom Markezevog odsustva krajem 2025. godine.
22.03.2026 19: 33
Vozač Aprilije trijumfovao u Brazilu, pred klupskim kolegom Horheom Martinom i Fabijom Di Đinantonijom.
21.03.2026 20: 42
Trka za Veliku nagradu Brazila vozi se u nedelju 22. marta sa početkom u 19.00 časova.
Ostavite komentar