Bez pobednika u Ivanjici: IMT i Javor podelili bodove i ostali u zoni baraža

27.04.2024 20:08
Fudbaleri Javora iz Ivanjice proslavljaju gol MN Press
Fudbaleri Javora iz Ivanjice proslavljaju gol

Fudbaleri Javora i IMT-a remizirali su 1:1 (1:1) u Ivanjici u sklopu drugog kola plej-auta MozzartBet Superlige Srbije.

Pre ove runde obe ekipe bile su pred imperativom pobede u Ivanjici, naročito domaći tim, koji za današnji rivalom zaostaje dva boda na tabeli, ali su na kraju morali da se zadovolje podelom plena.

Kada se pogleda statistika, IMT ima više razloga da žali, budući da je od 13. minuta imao brojčanu prednost na terenu zbog crvenog kartona Manojlovića i više opasnijih prilika. Ali, na žalost Beograđana, tim koji sa klupe predvodi Nebojša Jandrić nije imao više raspoloženih strelaca.

Nakon pogotka Stjuarta u ranoj fazi meča, IMT stigao je u 19. minutu do izjednačenja golom Lukovića iz penala. U nastavku susreta Beograđani su imali znatno veći posed lopte (70 odsto), više opasnijih prilika, u jednom trenutku pogodili su i okvir gola, ali nisu uspeli da materijalizuju svoje šanse i preteknu Voždovčane na 14. mestu tabele.

IMT je tako ostao na poziciji koja vodi u baraž sa 34 boda, dok je Javor u sličnoj situaciji sa dva manje.

U narendom kolu Beograđani dočekuju Radnik, dok Ivanjičane očekuje teško gostovanje u Novom Pazaru.