(VIDEO) Gudelj "x" faktor pobede Sevilje: Iznudio isključenje, pa namestio pogodak En Nesijriju

14.04.2024 16:05
Nemanja Gudelj Guliver/AP Photo/Thanassis Stavrakis
Nemanja Gudelj

Nemanja Gudelj bio je ključni igrač u pobedi Sevilje nad Las Palmasom 2:0 (1:0), posle koje ekipa sa "Sančez Pizhuana" može lakše da diše jer je sada daleko od ekipa koje se bore za opstanak.

Las Palmas je u padu, a Sevilja u usponu forme, pa se to negde ogledalo i u prvom poluvremenu u kome je centralna figura bio Nemanja Gudelj. Srpski reprezentativac se oporavio od povrede, od kada se vratio na teren u poslednje tri utakmice forma mu je u usponu, pa je tako bio "x" faktor gostiju. Prvo je već u 3. minutu iznudio crveni karton Kokoa koji ga je zaustavio kao poslednji igrač na 40 metara od gola. Odluke sudije Ruiza je zaista diskutabilna, jer je Gudelj biom daleko od gola, ali ju je on potvrdio posle pregleda snimka.

Sa igračem više, Sevilja je dominirala, Iska Moreno je promašio dva zicera, mada je i golman Eskadel bio odličan, da bi pred kraj prvog dela ponovo na scenu stupio Gudelj. Sjajno je centrirao ka En Nesijriju koji je glavom doneo vođstvo gostima.

U nastavku je domaćin morao nešto da promeni, ali trener Garsija Pimienta nije ništa menjao u sastavu. Sevilja je rutinski čuvala rezultat, domaćin je bio nemoćan da ozbiljnije pripreti pa je tako u trećem minutu nadoknade rezevista Lukebakio lako potvrdio trijumf Sevilje. Las Plamas je ubeležio četvrti uzastopni poraz na svom terenu, a pritom na poslednja četiri meča nisu postigli gol!