Sevilja popravila plasman u La Ligi: Srpska Majorka kapitulirala u drugom poluvremenu

22.04.2024 23:00
Predrag Rajković, golman Majorke, jednom savladan u porazu od Sevilje Guliver
Predrag Rajković, golman Majorke, jednom savladan u porazu od Sevilje

Sevilja je savladala Majorku u zadnjem meču 32. kola La Lige i sa 14. mesta otišla uvis na tabeli fudbalskog prvenstva Španije, dok ekipa srpskih reperezentativaca Predraga Rajkovića i Nemanje Radonjića još traži sigurnu luku kada je u pitanju opstanak u najvišem rangu takmičenja - 2:1 (0:0).

Domaćin je slavio golovima u drugom poluvremenu; prvi je bio delo Jusufa En Nesirija, na asistenciju Susa u 61. minutu, da bi onda pomenuti strelac namestio pogodak Isaku Romeru (75). Gosti sa Baleara uputili su sedam šuteva u okvir gola, ali su tek u dubokoj nadoknadi vremena (90+5) samo prepolovili konačni minus, a to je učinio Abdon Prats, na dodavanje Dardera.

U timu slavljenika minutažu u drugom delu meča dobio je Nemanja Gudelj, njegovi zemljaci Predrag Rajković (sve vreme branio mrežu) i Nemanja Radonjić (zamenjen) bili su aktivni akteri poraza Majorke, dok Matija Nastasić nije ulazio sa klupe za rezerve.