pre 1 minut 16: 26
Nišlije prihvataju Partizanovu molbu, ali zahtevaju da Sek, Zeković i navijači ne dođu
Radnički pisao Zajednici klubova domaće Superlige.
Ella Ling/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia
Novaka Đokovića ljudi ili obožavaju ili ne vole, u meri da mu dovode u pitanje nespornu istinu da je po svim mogućim kriterijumima najbolji teniser sveta svih vremena, pa se svako malo čuju disonantni komentari lika i dela vlasnika svih bitnijih rekorda "belog sporta", počev od toga da je jedini osvojio 24 Grend slema.
Poslednji, vrlo afirmativni, stigao je od Pepea Imaza, bivšeg tenisera i teniskog trenera, svetski poznatijeg po specifičnom propovedanju duhovnog mira, ljubavi i ljudskih vrlina u svetu sporta, ali i šire. Odnosno saradnji sa najpoznatijim Srbinom 21. veka, o čemu su ispredane razne priče.
"Novak je anđeo, mada ima i onaj bes, onu drugu stranu karaktera koju nam je ponekad teško da razumemo. Ali on dolazi iz zemlje gde se nije živelo kako smo mi odrastali. Rastao je u zemlji gde je bilo bombardovanje. Marko Đoković mi je pričao, baš kao i Novak, kako je bilo kada se začuje sirena za uzbunu, kada morate da bežite da se krijete.
On i sada kada čuje sirenu, recimo kao u bazenu, zadrhti. To je u njemu. Zato je za mene to što je Novak uradio za dvostruko poštovanje. Jer kada znate odakle je krenuo i gde je stigao, kakvu je ravnotežu pronašao, to ima dvostruku zaslugu", rekao je Imaz u intervjuu za "Mundo deportivo".
Tema razgovora bili su i neretki neprijatni razgovori Đokovića sa saradnicima, tokom mečeva, tačnije njegovo vikanje na ljude koji su mu pomagali ili još pomažu u postizanju vanvremenskih rezultata na terenu.
"Da li ima te ispade besa? Ima. Da li bi bilo bolje da ih nema? Bilo bi. To je nešto što mu daje mogućnost da nastavi da igra. Ono što bih ja istakao, to je njegov unutrašnji i moralni rast. On je fantastično ljudsko biće, uvek spreman da pomogne", objasnio je Imaz, uveren da će Đoković igrati profesionalno tenis sve dok mu to telo dozvoljava, jer voli ono što radi i brine o svom zdravlju, iako sledeće godine puni 40 leta.
Novaka već neko vreme nema na ATP turnirima, jer se prvo lečio od povrede, a onda nastavio da obilazi veloke, pre svega, sportske događaje, da bi nedavno odlučio da se preko Mastersa u Rimu pripremi za Rolan Garos.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
01.08.2026 10: 57
Španac smatra da je srpski teniser najbolji na svetu što se tiče kretanja po terenu.
31.07.2026 21: 27
Članovi "Velike trojke" bili su razlog zbog čega je Nemac tako dugo čekao na osvajanje Grend slem trofeja
31.07.2026 20: 17
Iznenađenje ili ne?
30.07.2026 14: 37
Najbolji teniser sveta svih vremena izabrao pripremni turnir za zadnji Grend slem u sezoni.
pre 4 sata 12: 13
Prva teniserka sveta Arina Sabalenka podržala je obavezno genetsko testiranje i poručila da ženska konkurencija mora da ostane pravedna.
pre 8 sati 08: 10
Specijalne pozivnice za učešće u pojedinačnoj konkurenciji u ženskoj konkurenciji dobile su Venus Vilijams, Tejlor Taunzend, Sloan Stivens, Kerolajn Dolhajd, Darja Vidmanova, Lois Boason i Elvina Kalijeva.
pre 8 sati 08: 05
U narednoj rundi Kecmanovića očekuje duel protiv Francuza Artura Rinderkneša, koji će biti novi izazov u borbi za plasman u osminu finala Mastersa u Montrealu.
pre 21 sat 19: 22
Prema njegovom predlogu, setovi bi se igrali do četiri gema umesto do šest.
Ostavite komentar