pre 2 minuta 15: 50
Haos na Mundijalu: Autobus Češke zaglavljen, igrači morali peške do hotela!
incident se dogodio u oblasti Zapopan, nadomak Gvadalahare, gde je zbog gužve saobraćaj bio gotovo potpuno paralisan oko sat vremena.
AP Photo/Gustavo Garello
Argentinski teniser Huan Martin Del Potro smatra da je još uvek prerano upoređivati Karlosa Alkaraza i Janika Sinera sa "velikom trojkom" koju su činili Novak Đoković, Rafael Nadal i Rodžer Federer.
Del Potro, koji je tokom karijere više puta igrao protiv vodećih tenisera svoje ere, ističe da su Španac i Italijan izuzetni igrači, ali da istorijski domet i uticaj Đokovića, Nadala i Federera i dalje ostaju neuporedivi.
Alkaraz i Siner su u prethodnom periodu preuzeli dominaciju na najvećim turnirima, osvajajući većinu grend slem titula u poslednjih devet izdanja. Jedini izuzetak u tom nizu ostaje US Open 2023. godine, kada je trijumfovao Novak Đoković.

AP Photo/Gustavo Garello
Del Potro je u osvrtu na novu generaciju bio jasan:
"Naravno, Karlitos i Janik igraju sjajan tenis. Oni su toliko dobri, igraju dobro na svim podlogama, što je veoma važno. Ali, ne mogu da ih poredim sa velikom trojkom. Ostali momci su, za mene, veoma posebni”, rekao je Del Potro.
On je dodatno objasnio koliko je bila zahtevna era u kojoj je i sam igrao.
"Igrao sam celu karijeru sa njima. Znam koliko su dobri, koliko je bilo teško postići sve što su uradili za tenis. Takođe znam da Karlitos i Janik imaju veliku priliku da im se približe, jer je tenis sada otvoren, a oni igraju mnogo bolje od ostalih. Dakle, po mom mišljenju, imaju velike šanse da nastave da osvajaju velike turnire”, poručio je Argentinac.
Del Potro se osvrnuo i na aktuelni momenat u karijeri Novaka Đokovića:
"Očigledno je da je njemu bolje od svih jasna situacija sa njegovim fizičkim mogućnostima, kako se oseća kada igra tenis i koliko su Siner i Alkaraz jaki", rekao je Del Potro.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
Klub iz Premijer lige vodi preliminarne razgovore sa bankama i još nema konačan plan o tome kako će refinansirati dug.
Svetsko prvenstvo u fudbalu je najvažniji marketinški poligon na svetu.
Najuzbudljivija atmosfera Svetskog prvenstva ne nalazi se u zemlji koja je domaćin turnira, već među navijačima čije reprezentacije igraju na terenu.
29.04.2026 11: 50
Ono što njegovom mišljenju daje dodatnu težinu jeste činjenica da je tokom karijere igrao protiv svih velikih rivala iz iste ere, pa njegov sud dolazi iz direktnog iskustva na terenu.
24.04.2026 14: 58
U slučaju da Karlos Alkaraz zaista propusti Pariz, odnos snaga na turniru mogao bi značajno da se promeni. U prvi plan bi tada iskočio Janik Siner, ali bi se otvorio i prostor za ostale favorite.
24.04.2026 08: 00
Siner je nedavno već stao rame uz rame sa Đokovićem i Nadalom, osvojivši četiri Masters 1000 turnira zaredom. Njegov impresivan niz uključuje trofeje u Parizu (2025), kao i Indijan Velsu, Majamiju i Monte Karlu (2026).
14.04.2026 18: 08
Debata oko toga ko je trenutno najbolji na svetu ne jenjava iz dana u dan...
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 2d
pre 20 sati 19: 15
Srpska teniserka Aleksandra Krunić i Ana Danilina iz Kazahstana plasirale su se u četvrtfinale WTA turnira u Kvinsu u dubl konkurenciji, pošto su danas u osmini finala pobedile Norvežanku Ulrike Eikeri i Amerikanku Kvin Glison 6:2, 6:4.
pre 21 sat 18: 45
Nik Kirijos je ponovo napravio povratak na teren koji izgleda kao scena iz njegovih najboljih dana, ali i kao podsetnik koliko je njegov talenat godinama bio "na čekanju" zbog povreda
pre 22 sata 17: 44
Jedna od najboljih igračica svih vremena vratila se posle četiri godine pauze.
pre 22 sata 17: 10
Prvi teniser sveta je tokom proteklih dana bio pod nadzorom stručnjaka u milanskoj klinici "San Rafaele", gde je prošao niz testova.
Ostavite komentar