pre 11 minuta 19: 16
Ovo je želja Dejana Stankovića: Na radaru vezista Ferencvaroša
Crvena zvezda uveliko pravi tim za narednu sezonu gde im je cilj plasman u grupnu fazu Lige šampiona.
Tanjug/AP Photo/Mark Baker
Pepe Imaz, nekadašnji trener Novaka Đokovića, govorio je za Marku upravo o srpskom teniseru. Đoković je krajem januara osvojio Australijan open i tako se vratio na prvo mesto ATP liste.
On je u finalu nadigrao Stefanosa Cicipasa sa 6:3, 7:6, 7:6.
"Poslao sam Novaku poruku i rekao mu koliko ga volim, da je ta titula nešto predivno, ali da je to što nas je naučio još lepše, kada je pokazao tu emociju ljubavi", počeo je Imaz.
Osvrnuo se i na momenat kada je Đoković posle pobede otišao do svog boksa i sa porodicom proslavio titulu.
"Tada su svi videli da je ljudsko biće, a ne hladna mašina za pobeđivanje. Nije bilo euforije, već osećaj svesnosti, empatije i mnogo ljubavi, tada kada se popeo na tribine i srušio se", dodao je Španac.
Španac je takođe rekao da je Novak iza sebe imao izuzetno tešku i izazovnu godinu.
"Zamislite sebe kao ljudsko biće, pre svega to da nije mogao da igra koliko je želeo. S druge strane, na ljudskom nivou, šta je sve preživeo, za šta su ga osuđivali, za neke stvari s pravom, za neke ne. Imao je veliko iskušenje, on je čovek i to vremenom dolazi. Imao je najtežu godinu, bez dileme, i personalno i emotivno".
Dodao je i kako je to sarađivati sa srpskim asom.
"Ja nisam sa njim na terenu, samo ponekad u njegovoj kući, miran, tih, mi razmenjujemo mišljenja, pričamo. Tako da on može da izrazi šta želi i da to podeli sa mnom. Želim da budem jasan da ja nisam neko ko zna više od njega i ko ga uči, niti neko ko ga savetuje, niti da sam taj koji zna nešto što on ne zna. I ja sam ljudsko biće u procesu razvitka, imam ono što je moje i to delim sa njim jer on tako želi. Razmenjujemo mišljenja i pričamo. Meni je to vrlo važno, nije to kao da jedan drugog učimo o onom što ovaj drugi ne zna. To je kao i sa decom. Pričamo o svemu, dalimo, oboje rastemo istovremeno", završio je Imaz.
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
07.05.2026 08: 22
Za Artura Fisa zajednički rad sa osvajačem 24 grend slem titule predstavljao je posebno iskustvo.
06.05.2026 21: 45
Janik Siner je prethodnog vikenda osvojio Masters u Madridu i tako uvećao prednost na ATP rang listi u odnosu na drugoplasiranog Karlosa Alkaraza.
06.05.2026 07: 37
Srpski teniser trenutno boravi u Italiji gde se čeka prvi meč na Mastersu u Rimu.
05.05.2026 21: 12
Nakon duge pauze, srpski teniser je nepoznanica za sve rivale.
YouTube
pre 55min
YouTube
pre 57min
YouTube
pre 1h
pre 1 sat 18: 03
Srpski teniser pobedio Brazilca Žoao Fonseku sa 2:1
pre 3 sata 15: 29
Nije se zaustavio na Đokoviću u Rimu!
pre 10 sati 09: 06
Koji je naredni korak?
09.05.2026 19: 02
Najbolju teniserku sveta je izbacila 36. godišnja Sorana Kirstea, pobedom sa 2:1 u osmini finala.
Ostavite komentar