pre 9 minuta 20: 04
Favoriti sigurnim korakom do plej-ofa Lige konferencije
Kopenhagen, Hapoel Tel Aviv i Rapid iz Beča lako obezbedili plasman u plej-of UEFA Lige konferencije.
MN Press
Karlos Alkaraz ima samo jednu Grend slem titulu u kratkoj profesionalnoj karijeri, ali ga vlasnik 22 trofeja te vrednosti, Novak Đoković, vidi kao glavnog favorita Otvorenog prvenstva Francuske (28. maj - 11. jun). Barem, dok ne krenu mečevi na "Filip Šatrije" stadionu.
Što zbog činjenice da je 20-godišnji Španac prvoplasirani na ATP listi, što zbog toga što mu leži "reketanje" na šljaci, u šta su se ljubitelji "belog sporta" uverili i ove sezone.
"Iskustvo je na mojoj strani, ali iz ove perspektive, igre i forme, on je favorit broj jedan", rekao je Đoković na svojoj završnoj konferenciji za medije u Parizu, uoči duela 1. kola sa Amerikancem Aleksandrom Kovačevićem (29. maj).
Da Rafael Nadal nije odustao od dolaska na turnir serije 2.000 sve bi bilo drugačije, ovako povreda pobednika 14 Rolan Garosa otvara prostor Đokoviću i drugim momcima.
"Iskreno, ne nedostaje mi Rafa u žrebu ovde. Znam koliko je teško igrati protiv njega ovde. Ali uvek želite da vidite kako najpoznatiji svetski teniseri igraju. To je veliki gubitak za tenis. Nadam se da će moći da se vrati do kraja godine. Uvek sam govorio da mi je on najveći rival i kada je najavio poslednju sezonu u karijeri, osetio sam da i deo mene odlazi sa njim. Bio je veliki motivacioni faktor, uticao je na moju karijeru i zato sam to primio emotivno", prvo se nasmejao, a onda rastužio Beograđanin.
Za Đokovića i ptičice na granama znaju da oduvek želi da bude upamćen kao najveći Grend slem šampion, iako je u međuvremenu oborio sve značajnije rekorde "belog sporta".
"Nije tajna da je jedan od razloga zašto igram – obaranje rekorda Ali moje telo ne reaguje isto kao pre deset godina. Sada se fizički osećam dobro, ništa mi ne smeta. Nadam se da neću morati da se bavim tim stvarima. Grend slem je kao drugi sport. Na Grend slemu se uvek osećam samouvereno. Format mi takođe obično odgovara. Daje mi vremena da gradim formu. Nadam se da ću dobro početi turnir", objasnio je 3. reket sveta.
Ovog puta će mu prvi rival u Bolonjskoj šumi biti Amerikanac srpskih korena, s kojim se još nije sastajao u ATP turu.
"Imam dobro mišljenje o Kovačeviću, fin momak, veoma talentovan. Nije igrao mnogo na šljaci dok je odrastao u SAD, ali neću ga potceniti".
Za kraj ono najvažnije, Novak tvrdi da je došao fizički potpuno spreman na drugi sezonski Grend slem.
"Osećam se dobro. Nemam nikakvih fizičkih problema koje bi me brinule", zaključio je Novak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
24.04.2026 14: 58
U slučaju da Karlos Alkaraz zaista propusti Pariz, odnos snaga na turniru mogao bi značajno da se promeni. U prvi plan bi tada iskočio Janik Siner, ali bi se otvorio i prostor za ostale favorite.
21.04.2026 14: 23
Španski teniser svestan je da su 24 Grend slema koje je osvojio srpski teniser impresivan učinak.
20.04.2026 22: 22
(Ne)očekivana odluka.
15.04.2026 08: 33
To znači da Đoković pre polufinala ne može da se sastane sa Sinerom, Alkarazom i Zverevim.
pre 7 sati 12: 28
Poznati su svi polufinalisti kanadskog mastersa
pre 8 sati 11: 16
Odsustvo Sinera i Alkaraza se mora iskoristiti.
11.08.2026 12: 50
Danijele je u razgovoru za italijansku "Republiku", odgovarajući prvenstveno na pitanje o odsustvu Janika Sinera sa turnira u Sinsinatiju, govorio i o situaciji u kojoj se nalazi Alkaraz.
11.08.2026 11: 05
WTA turnir u Torontu se igra za nagradni fond od 7.433.076 dolara.
Ostavite komentar