
pre 13 minuta 12: 30
Srbija nastavlja negativan niz: "Orlovi" nemoćni protiv Japana
Nakon pozitivnog starta u FIVB Ligi nacija, Srbija je pretrpela ubedljiv poraz od Japana.
Španski teniser, Rafael Nadal savladao je Australijanca Džejsona Kublera i plasirao se u drugu rundu turnira u Brizbejnu – 2:0 (6.1,6:2).
Ovim trijumfom iskusni Španac se 221. put u karijeri plasirao u četvrtfinale nekog ATP turnira, a prvo od Vimbldona 2022. godine, budući da je celu prošlu sezonu propustio zbog problema sa povredom zbog koje je i izgubio plasman na ATP listi.
Na ruku mi je išlo i to što je rival tokom dobrog dela meča imao problema sa mišićem, pa nije mogao dobro da se kreće, a to je Nadalu podiglo samopouzdanje.
"Ovo je veoma važna pobeda za mene. Znam da još nisam na nivou koji se od mene očekuje, ali sam na dobrom putu. Znao sam da je rival veoma opasan sa osnovne linije, pa je moj cilj bio da igram što agresivnije. Drago mi je što ću sutra ponovo moći da izađem na teren, osećam se dobro i zaista sam zadovoljan", rekao je Španac posle meča.
Nadal će se u borbi za plasman u polufinale prvog ovosezonskog turnira sastati sa domaćim teniserom Džordanom Tompsonom.
Bez obzira šta uradi u Birzbejnu, Rafael Nadal će učetvovati na Australijan Openu za koji je dobio posebnu pozivnicu organizatora,
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
05.01.2024 22: 03
Španski teniser Rafael Nadal izjavio je nakon poraza od Džordana Tompsona kako oseća bol na istom mestu kao i pre, ali se nada da će zaigrati na prvom Grend slem turniru u sezoni.
05.01.2024 18: 00
Španski teniser Rafael Nadal eliminisan je u četvrtfinalu turnira u Brizbejnu, pošto je danas poražen od Australijanca Džordana Tompsona u tri seta.
29.12.2023 11: 19
Španski teniser Rafale Nadal izjavio je da smatra kako nema prevelike šanse da osvoji titulu na turniru u Brizbejnu, ali da će dati sve od sebe da se predstavi u što boljem svetlu, prenosi Rojters.
28.12.2023 14: 01
Španski teniser Rafael Nadal (37) vratio se na teren posle skoro godinu dana pauze zbog povrede. Španac nije igrao tenis od januara ove godine, kad je nastupio na Australijan Openu.
pre 1 sat 11: 30
Vimbldon počinje 30. juna i traje do 14. juula. Titulu Španac Karlos Alkaraz.
pre 17 sati 18: 56
Sada kada su se utisci slegli, kazahtanski teniser je pričao samo pohvalno o Sineru. Šta više, uporedio ga je i sa najboljim teniserom u istoriji.
pre 19 sati 17: 15
Uprava Vimbldona sprema mnoštvo promena za ovogodišnje izdanje turnira.
12.06.2025 09: 57
Ženska teniska asocijacija nastavlja da pomaže svojim članicama da se ostvare i van terena.
Ostavite komentar