pre 3 minuta 19: 36
(UŽIVO) Kanada - Bosna i Hercegovina (21.00): Kanadski korteo na ulicama Toronto, "zmajevi" počinju Mundijal protiv domaćina
Sve mečeve Svetskog prvenstva u fudbalu pratite na kanalima TV Arena Sport.
Tanjug/AP Photo/Francisco Ubilla, File
Španski teniser Rafale Nadal izjavio je da smatra kako nema prevelike šanse da osvoji titulu na ATP turniru u Brizbejnu, ali da će dati sve od sebe da se predstavi u što boljem svetlu, prenosi Rojters.
Nadal je u četvrtak doputovao u Australiju, pošto će igrati na ATP turniru u Brizbejnu, koji je na programu od 31. decembra do sedmog januara, navodi španska Marka.
Španac je poslednji meč odigrao 18. januara u drugom kolu Australijan opena protiv Mekenzija Mekdonalda, nakon čega je usledila pauza do kraja sezone.
"Nemam šanse za titulu. Nemoguće je u ovom trenutku razmišljati o osvajanju turnira. Ono što je moguće, to je da uživam u povratku. Zaista ne očekujem mnogo, godinu dana nisam bio na terenu", rekao je nadal i dodao:
"Ohrabrila me je fizička spremnost koju sam dostigao na treninzima. Mnogo je bolja nego što sam očekivao pre mesec dana. Nemam ciljeve na dugi rok, jer ne vidim sebe da ću igrati tako dugo. Zaista ne znam kako će se moja karijera odvijati i koliko ću biti u stanju da igram".
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
Klub iz Premijer lige vodi preliminarne razgovore sa bankama i još nema konačan plan o tome kako će refinansirati dug.
25.04.2026 09: 40
I Janik Siner se kratko osvrnuo na vest, poručivši da je "tužno videti Alkaraza van terena", dok su pojedini analitičari otišli korak dalje i ocenili da bi njegov izostanak mogao da ima najveći uticaj upravo na Novaka Đokovića, u smislu potencijalnog žreba i puta kroz turnir.
24.04.2026 08: 00
Siner je nedavno već stao rame uz rame sa Đokovićem i Nadalom, osvojivši četiri Masters 1000 turnira zaredom. Njegov impresivan niz uključuje trofeje u Parizu (2025), kao i Indijan Velsu, Majamiju i Monte Karlu (2026).
30.03.2026 08: 22
Osvajač poslednjeg Mastersa u Majamiju mora još mnogo da uči i radi da bi dostigao najvažnije rekordne Masters brojke najboljeg tenisera ikada.
25.03.2026 10: 40
Alkaraz je tako završio američku turneju na betonu bez trofeja, ali Nadal naglašava da su ovakve faze deo njegovog razvoja i priprema za nadolazeću sezonu na šljaci.
pre 14 minuta 19: 25
Nemac posle osvajanja prvog Grend slema u karijeri mašta o novim uspesima
pre 2 sata 17: 13
Srpsko-kazahstanski tandem eliminisan u četvrtfinalu...
pre 2 sata 17: 00
Najbolji teniser sveta se oporavlja i doneo je odluku da će izaći na travu i pre početka trećeg Grend slema sezone
11.06.2026 18: 19
Organizatori Vimbldona saopštili su danas da je nagradni fond za ovogodišnji turnir uvećan za 20 odsto na 74,3 miliona evra, što je predstavlja najveći fond u istoriji takmičenja.
Ostavite komentar