pre 45 minuta 23: 00
Zapelo: Makabi sada ne želi bivšeg igrača Zvezde
Klub iz Tel Aviva ima sumnju u zdravstveno stanje Rivere.
Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool
Francuska je četvti put šampion Evrope u rukometu, u velikom finalu u Kelnu pobedili su Dansku posle dva produžetka 33:31 (27:27, 14:14) i osvojili sedmu medalju na kontinentalnom takmičenju. Čekali su "galski petlovi" 10 godina na novo zlato i zasluženo su ga i osvojili, bez obzira na kontrodiktorni pogodak Prandija protiv Švedske u polufinalu. Finale je bilo spektakularno, neizvesno, rešeno je tek posle produžetaka, a Dancu Mikelu Hansenu ostaje uz srebro uteha da je sa 296 golova pretekao Nikolu Karabatića na listi strelaca EP.
Rukomet za sve sladokusce demonstrirali su Francuzi i Danci. Očekivao se sepktakl i bio je. Dve najbolje selekcije su igrale gol za gol, dok golman Nilsen nije odbranio dva sedmerca, nanizao osam odbrana i uzrokovao je vođstvo Danaca od 8:6. Međutim, golman Francuza Belasen je odbranio dva udarca Mikel Hansenu, Nai i Lene su sa krila doneli novo izjednačenje na devet minuta pre kraja poluvremena (9:9).
Prandi je pogodio tek u 23. minutu, a posle nove greške Danaca Remili je u 25. minutu doneo novu prednost Francuskoj 11:10. Iako su Francuzi igrali dobru odbranu, Pitlik je ispalio "projektil" za izjednačenje, Gidsel realizovao kontru, ali je Fabregas sa dva gola doneo novi preokret 13:12. Jakobsen nije imao svoje veče, jeste doneo izjendačenje, ali je ubeležio treći promašaj iz kontre.
Imali su Francuzi napada u poslednjem minutu za vođstvo na poluvremenu, ali je Prandijev udarac odbranio Nilsen (11 odbrana). Ni Danci nisu uspeli u 30 sekundi da pogode, Hansen je imao slobodan udarac, bio je izblokiran pa se na poluvreme otišlo u egalu 14:14.
Krenuli se od "nule" u nastavku, ali je golman Danaca Nilsen skupljao odbrane, a Gidsel i saigrači imali su dva gola prednosti. Vešto su koristili i dva puta igrača više, mada su Francuzi nekako uvek pronalazili način kako da ostanu u meču i ne dozvole rivalu da se odepi na veću razliku. Šest minuta pre kraja je Prandi izjednačio na 24:24, da bi Danci prokockali napad a Francuzi imali šansu da povedu. I uspeli su iz sedmerca preko Maea da povedu 25:24 na pet minuta pre kraja.
Morao je selektor Danske Nikolaj Jakobsen da uzme tajm-aut i umiri svoej rukometaše pre finiš. Mikel Hansen je projektilom izjendačio, a iskusni golman Landin, koji je zamenio Nilsena, skinuo je zicer i dao priliku za novo vođstvo. I Mikel Hansen je na tri i po minuta pogodio i ispisao istoriju jer se izjednačio sa Nikolom Karabatićem po broju golova na EP (295).
Drama je nastavljena, Mae je iskosortio sedmerac za izjednačnje, ali su Francuzi imali igrača više jer je Kirkeloke zaradio dva minuta. Gidsel je pogodio za vođstvo Danaca 27:26, a Remili je na drugoj strani pogodio stativu. Imali su Danci napad za gol i pobedu, ali su izgubili loptu a Fabregas je na 29 sekundi pre kraja doneo izjednačenje 27:27. Imao je Mikel Hansen slobodan udarac po isteku vremena, ali je francuski blok izborio produžetke.
A, tamo su Francuzi majstori. Imali su više živaca, imali su Prandija koji je postigao gol na 30 sekundi pre kraja za 32:30, a Mikel Hansenu ostaje uteha da je sa 296 golova na EP novi rekorder, pretekao je Nikolu Karabatića. Spektakl je završen spektakularno posle 70 minuta velike bitke.
Fabregas je bio najefikasniji kod Francuske sa osam golova, Remili je postigao pet, po četiri Lene, Nai i Prandi. Najefikasniji kod Danaca bio je Gidsel sa osam golova, Pitlik je postigao pet. Francuz Remili bio je MVP šampionata.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
23.03.2025 11: 16
Došao je trenutak da dobijemo učesnike pretposlednje etape takmičenja pod okriljem UEFA, u kom tron brani "crvena furija".
14.01.2025 22: 01
Zvanično je počelo 29. Svetsko prvenstvo u rukometu i to ubedljivim pobedama favorita.
15.12.2024 13: 30
Rukometašice Norveške i Danske (18.00, TV Arena sport 1) u reprizi finala od pre dve godine rešavaju pitanje prvaka Evrope.
13.12.2024 23: 02
Ženska rukometna reprezentacija Danske plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u polufinalu pobedila Francusku rezultatom 24:22 (13:11).
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
23.07.2026 15: 20
Navijači koji žele da kupe VIP godišnje karte potrebno je da pošalju zahtev za rezervaciju na imejl adresu Partizana, nakon čega će dobiti instrukcije za uplatu i preuzimanje ulaznica.
17.07.2026 22: 34
Crveno-bele formiraju paklenu ekipu.
15.07.2026 20: 56
U saopštenju IHF navodi se da je odluka doneta nakon praćenja poteza MOK-a i višemesečnih priprema za povratak ruskih i beloruskih predstavnika u međunarodne tokove.
13.07.2026 18: 45
Porazi od Turske i Grčke otvorili su mnoga pitanja za rukometne stručnjake.
Ostavite komentar