EP u rukometu: Francuska pobedom nad Hrvatskom izbila ne prvo mesto, Karabatić u istoriji

18.01.2024 19:58
Nikola Karabatić je ispisao istoriju EP u rukometu Tanjug/(AP Photo/Martin Meissner)
Nikola Karabatić je ispisao istoriju EP u rukometu

Rukometaši Francuske pobedili su Hrvatsku 34:32 (18:18) u prvom kolu Grupe 1 glavne faze Evropskog prvenstva, a Nikola Karabatić je postao najbolji strelac u istoriji EP.

Neizvezstan meč smo gledali i u duelu "galskih petlova" i Hrvata. Imali su Francuzi konstatnu prednost, Hrvati su tokom celog meča jurili taj minus, stigli na poluvremenu (18:18), ali nikako nisu uspeli i da povedu.

Uspevali su u samom finišu da dođu do gola minusa (32:31, 33:32), ali Nikolas Turna sa dva pogotka zapečatio sudbinu rivala i Francusku sa maksimalna četiri boda odveo na čelo Grupe 1 i približio polufinalu.

Mem je bio najefikasniji igrač Francuske sa šest pogodaka, Nikola Karabatić je upisao jedan manje, Turna je pogodio četiri puta, a Fabrages je bio isključen u 42. minutu. Treba reći da je Karabatić postizanjem 289. gola postao najbolji strelac evropskih prvenstava u istoriji.

Kod Hrvatske, koja je ostala na jednom bodu, Srna je bio najefikasniji sa šest pogodaka, Jelinić, Karačić, Klarica, Maras su se po četiri puta upisali u sterlce.