Vesti iz ostalih sportova

Arunovićeva i Mikec osvojili srebro na Svetskom kupu u takmičenju miks parova

Izvor: Tanjug

20.02.2023 15:23
Arunovićeva i Mikec osvojili srebro na Svetskom kupu u takmičenju miks parova MN Press

Srpski strelci Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su danas drugo mesto u takmičenju mešovitih parova vazdušnim pištoljem na Svetskom kupu u Kairu, saopšteno je iz SSS.

Arunovićeva i Mikec su zauzeli drugo mesto u kvalifikacijama sa 582 kruga. Rival u meču za zlato bio im je drugi sastav Indije (Ritm Sngvan/Varun Tomar), koji je u finalu slavio sa 16:10. Treće mesto pripalo je sastavu Nemačke.

Srpski strelci Teodora Vukojević i Milutin Stefanović osvojili su peto mesto u takmičenju mešovitih parova vazdušnom puškom. Vukojevićeva i Stefanović su skupili 628,9 krugova. Andrea Arsović i Lazar Kovačević su zauzeli 18. mesto.

Na Svetskim kupovima ove sezone se primenjuju olimpijska pravila, ne dele se dve bronze, već samo jedna. U meč za treće mesto prolaze samo trećeplasirani i četvrtoplasirani u kvalifikacijama. U utorak će biti održana pojedinačna takmičenja vazdušnom puškom.

Vazdušni pištolj, miks: 1. Indija 2 (Ritm Sngvan/Varun Tomar), 2. Srbija (Zorana Arunović/Damir Mikec), 3. Nemačka 1 (Sandra Rajc/Robin Valter). Meč za zlato: Indija 2 – Srbija 16:10. Meč za bronzu: Nemačka 1 – Francuska 16:6. Kvalifikacije: 1. Indija 2 583, 2. Srbija 582, 3. Nemačka 1 580.....

Vazdušna puška, miks: 1. Indija 1 (Narmand Radžu/Rudrankš Patil), 2. Mađarska (Ester Deneš/Ištvan Peni), 3. Nemačka 2 (Liza Miler/Maksimilijan Dalinger). Meč za zlato: Indija 2 – Mađarska 16:6. Meč za bronzu: Nemačka 2 – Švajcarska 1 16:10. Kvalifikacije: 1. Indija 2 635,8, 2. Mađarska 631,0, 3. Nemačka 2 629,7... 5. Srbija 2 (Teodora Vukojević/Milutin Stefanović) 628,9... 18. Srbija 1 (Andrea Arsović/Lazar Kovačević) 626,2.