Vesti iz ostalih sportova

Zorana Arunović četvrta u finalu Svetskog kupa, Damir Mikec zauzeo deseto mesto u Dohi

Izvor: Tanjug

21.11.2023 12:53
Zorana Arunović i Damir Mikec gađaju vazdušnim pištoljem MN Press
Zorana Arunović i Damir Mikec gađaju vazdušnim pištoljem

Srpska reprezentativka u streljaštvu Zorana Arunović osvojila je danas četvrto mesto u disciplini vazdušni pištolj u finalu Svetskog kupa, koji se održava u Dohi.

U saopštenju Streljačkog saveza Srbije se navodi da je Arunovićeva u finale ušla sa četvrtog mesta u kvalifikacijama i to sa tri kruga zaostatka za Kineskinjom Ksue Li.

Prva tri mesta pripala su kineskim takmičarkama. Zlato je osvojila Ksue Li sa 244,7 krugova, dok je druga bila Nan Čao (243,6), a treće mesto je pripalo Ranksin Điang (223,4). Zorana Arunović je na kraju u finalu osvojila četvrto mesto sa 201,9 krugova.

Srpski reprezentativac Damir Mikec je osvojio deseto mesto u disciplini vazdušni pištolj. On nije uspeo da uđe u finale, pošto je u kvalifikacijama pogodio 581 krug.

Prvo mesto je osvojio Nemac Robin Valter, koji je u finalu pogodio 243,3 kruga, dok je drugi bio Italijan Paolo Mona (240). Treće mesto je pripalo Letoncu Emilsu Vasermanisu (220,3).

Sutra će biti održana takmičenja vazdušnom puškom, a Srbiju će u muškoj konkurenciji predstavljati Lazar Kovačević.