pre 23 minuta 13: 35
Ni ovaj put nije moglo bez trvenja: Madar napustio Hapeol zbog Itudisa
Velika vest odjeknula je danas u Izraelu - Jam Madar odlučio je da iz redova Hapoela pređe u Makabi iz Tel Aviva.
Credit: Scottish Borders Media / Alamy / Profimedia
Luka Bošković zameniće povređenog Strahinju Jovančevića u štafeti 4x100 metara, saopštio je danas Srpski atletski savez (SAS).
"Darijo Bašić Palković je trčao 100 m za 10,45 sekundi. Potom je Strahinja Jovančević zaustavio štopericu na 10,39 s. Boško Kijanović je 10. juna ostvario rezultat 10,38 s na mitingu 'Vera Nikolić'. Jovančević se povredio u toj trci, ali je ostvario odličnih 10,41 s", saopšteno je iz SAS.
"Bio je na snimanju magnetnom rezonancom. Došlo je do rupture zadnje lože desne noge. Na sreću, nije reč o većem problemu, pa bi trebalo brzo da se oporavi", izjavio je Strahinjin otac i trener Milorad Jovančević.
SAS navodi da je stara ideja da se preko štafete razvije sprint u Srbiji, a trebalo je da trče u sastavu: Strahinja Jovančević, Darijo Bašić Palković, Boško Kijanović i Aleksa Kijanović. Aleksa Kijanović ima lični rekord 10,40 sekundi.
"Ove sezone nije na tom nivou (10,80), ali ima vremena do 10. avgusta, kada počinje sedmodnevno Prvenstvo Evrope u Birmingemu (Velika Britanija). Sve je usmereno ka tom događaju ove letnje sezone, pa i Prvenstvo Balkana u Volosu (Grčka) narednog vikenda (20. i 21. juna). Teorijski gledano, s rezultatima karijere pomenuti kvartet bi mogao da trči između 38,62 uz besprekorne izmene i 39,12 sa daleko skromnijim", navode iz SAS.
Nacionalni rekord još od 19. septembra 1981. godine drži sastav: Mladen Nikolić, Dragan Zarić, Aleksandar Popović i Nenad Milinkov sa 39,79 sekundi.
"Uvežbavanje kvarteta kroz uvodna takmičenja sa Strahinjom Jovančevićem ovoga puta na Prvenstvu Balkana neće biti moguće, ali će ga zameniti Luka Bošković. Skokom udalj od 8,14 m i sprinterskim kvalitetima na 60 m pokazao je da verovatno može da trči 100 m oko 10,50 sekundi. Uostalom, kada se prave ovakvi planovi mora da se priprema bar šest sprintera kako bi na pravom mestu i u pravo vreme četvorica najspremnijih dobila priliku", zaključuje se u saopštenju SAS.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
"Volim da pomeram granice i izazivam ustaljeni način razmišljanja, kako na terenu, tako i van njega, i želim da radim sa ljudima koji dele takav pristup", kaže najbolji srpski teniser.
Ovo je prvi put od 1962. godine da je FIFA dozvolila fudbaleru da nastupi na utakmici Svetskog prvenstva iako je zbog crvenog kartona trebalo da odsluži suspenziju.
13.03.2026 15: 58
Naš nacionalni tim brojaće devet članova.
08.06.2024 21: 14
Atletičar iz Srbije, silom prilika, nije stigao da pokaže sve što je hteo u završnici nadmetanja u skoku udalj na šampionatu u Rimu.
07.06.2024 14: 30
Srpski predstavnik u skakanju udalj doskočio u završnicu borbe za medalje na šampionatu u prestonici Italije.
13.02.2024 21: 10
U srpskoj prestonici održano deveto po redu otvoreno atletsko takmičenje, s nekoliko zvezda i odličnih rezultata.
pre 1 sat 12: 07
Organizatori prestižne biciklističke trke odlučili su zbog velikih vrućina da naprave promene u takmičenju
pre 19 sati 18: 49
Sudbina kluba u ovom momentu je neizvesna
10.07.2026 22: 00
Pobedu je odnela Kineskinja Jan Ziju, koja je koplje bacila 68,75 metara, dok je treća završila Grkinja Elina Cengo sa rezultatom 58,20 metara.
09.07.2026 15: 06
U Novom Sadu 11. i 12. jula biće odigran Quest turnir na terenu Đačkog igrališta
Ostavite komentar