
pre 18 minuta 20: 03
PSŽ, sa devetoricom, u polufinalu Mundijalita: Pobeda "svetaca" u senci horor povrede Musijale
Pari Sen Žermen izbacio nemački tim, ali će se posle ovog meča najviše pričati o teškoj povredi igrača nemačkog tima.
Sedamnaesti Zimski evropski olimpijski festival mladih (EYOF) održaće se u Bakurianiju, u Gruziji, od 9. do 16. februara 2025. godine. Posle završenog kvalifikacionog ciklusa, učešće na Zimskom EYOF-u obezbedilo je četvoro sportista iz Srbije u četiri sportske discipline.
U alpskom skijanju našu zemlju predstavljaće Emilija Đurović, dok će Sofija Rodić biti predstavnica Srbije u brzom klizanju na kratkim stazama. Lamija Salihagić takmičiće se u biatlonu, dok će jedini dečak u Timu Srbija, Andrija Tošić, nastupati u nordijskom skijanju.
Evropski olimpijski festival mladih (EYOF) je međunarodno sportsko takmičenje koje pripada Evropskim olimpijskim komitetima i koje se održava pod pokroviteljstvom Međunarodnog olimpijskog komiteta. EYOF je namenjen mladim sportistima uzrasta od 14 do 18 godina. Postoje zimsko i letnje izdanje ovog takmičenja, koja se odvijaju u dvogodišnjim ciklusima, tokom neparnih godina. Ovaj događaj održava se pod olimpijskom zastavom i bogat je olimpijskim tradicijama, od olimpijskog plamena do zakletve sportista i zvaničnika.
EYOF je pogodna prilika za mnoge buduće evropske sportske zvezde da naprave prve korake na međunarodnoj sceni. Naši sportisti učestvuju na ovom takmičenju od drugog izdanja, koje je održano 1995. godine u Andori. Do sad su osvojene dve medalje, 2007. godine u Haki Nina Micić je osvojila srebro u snoubordu, dok je Luka Jašić 2023. godine u regiji Friuli Venecija Đulija osvojio srebrnu medalju u brzom klizanju na kratkim stazama na deonici od 500 metara.
Posle završenog kvalifikacionog perioda, a u skladu sa internim kriterijuma za nastup sportista Srbije na Zimskom evropskom olimpijskom festivalu mladih koje je doneo Izvršni odbor Olimpijskog komiteta Srbije na početku kvalifikacionog perioda, četvoro sportista Srbije je uspelo da ostvari pravo nastupa na predstojećem takmičenju.
Sofija Rodić nadmetaće se u brzom klizanju na kratkim stazama, i to na sledećim deonicama: 500 m, 1.000 m i 1.500 m. Ona će u Timu Srbija prva izaći na takmičenje, 10. februara u 7.05 po srpskom vremenu, kad je očekuje nastup na deonici od 1.500 m.
Lamija Salihagić takmičiće se u biatlonu, u trkama na 6 km i 10 km. Prvi nastup imaće 10. februara u 11 časova. Emilija Đurović nastupiće u slalomu i veleslalomu u alpskom skijanju, a prvi put izlazi na sneg 11. februara u šest ujutru po srpskom vremenu. Andrija Tošić takmičiće se u nordijskom skijanju, gde ga očekuju trke na 7,5 km, 10 km i sprint. Prvi nastup imaće 11. februara od 10.30, u trci na 7,5 km.
Šef Misije Olimpijskog komiteta Srbije za EYOF Bakuriani 2025 je Uroš Đurović.
"Sve je spremno za nastup našeg tima u Gruziji. Ovo takmičenje biće specifično jer se održava na tri lokacije: Bakuriani, Batumi i Tbilisi, koje su međusobno udaljene. Većina naše misije biće smeštena u Bakurianiju, dok će Sofija Rodić, naša predstavnica u brzom klizanju na kratkim stazama, zajedno sa drugim delom misije boraviti u Batumiju. Iako misija nije na jednom mestu, naši sportisti imaće sve optimalne uslove za takmičenje. Prethodnica misije otputovaće danas u Gruziju kako bi završila poslednje pripreme pred dolazak mladih sportista Srbije", rekao je Đurović.
Ceremonija otvaranja Zimskog EYOF-a zakazana je za 9. februar u 16 časova, dok će ceremonija zatvaranja biti održana 16. februara, takođe u 16 časova po srpskom vremenu.
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
Kada je Oklahoma City Thunder postao NBA prvak 2025. godine, analitičari su slavili sistem koji omogućava malim tržištima da dosegnu vrh. Međutim, dok je sportska meritokratija trijumfovala, publika nije bila impresionirana.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
pre 7 sati 12: 25
Reprezentacija Srbije na SP se nalaze u grupi A sa Južnom Afrikom, Italijom i Rumunijom.
04.07.2025 16: 33
Najbolja srpska atletičarka, Ivana Španović otputovala je u Judžin, gde će se 5. jula održati novi miting u sklopu Dijamantske lige, a takmičenje u skoku udalj počinje u 21.38 časova.
02.07.2025 18: 26
U "Kući košarke" danas je organizovan prijem i konferencija za medije za 3h3 reprezentativce Srbije, osvajače bronzane medalje na Svetskom prvenstvu u Mongoliji.
01.07.2025 14: 00
Iza nas je još jedna veoma uzbudljiva nedelja u MLB u kojoj su ljubitelji bejzbola mogli da uživaju u fantastičnim potezima i neizvesnim mečevima.
Ostavite komentar