Vesti iz ostalih sportova

Pobeda vaterpolista Srbije, golman Branislav Mitrović spustio rampu Crnoj Gori

11.03.2023 18:45
Pobeda vaterpolista Srbije, golman Branislav Mitrović spustio rampu Crnoj Gori MN Press

Vaterpolisti Srbije savladali su Crnu Goru u Podgorici rezutatom 11:9 (2:2, 3:3, 5:2, 1:1) u 3. kolu kvalifikacija za Svestki kup i napravili veliki iskorak ka plasmanu na finalni turnir u Los Anđelesu.

Nakon ravnopravno prvog dela meča, Srbija je u trećoj četvrtini stekla tri gola prednosti (10:7). Pored dobre igre u napadu na golu "delfina" briljirao je Branislav Mitrović koji je sa nekoliko fantastičnih intervencija razoružao protivnika.

U poslednjoj četvrtini Srbija je čuvala tri gola prednosti, krenuo je domaćin na sve ili ništa, ali je na golu nesavladiv bio iskusni Mitrović.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Marko Radulović sa tri pogotka.

U 4. kolu "delfini" igraju protiv Španije koja je favorit na turniru u Podgorici, meč je u nedelju od 19.30 časova, a u poslednjem kolu sastaju se sa Gruzijom.

Prve tri reprezentacije iz grupe obezbediće plasman na završni turnir koji je na programu od 30. juna do 2. jula u Los Anđelesu.