Vesti iz ostalih sportova

Grčka progurala vaterpoliste Srbije na finalni turnir Svestkog kupa

14.03.2023 21:20
Grčka progurala vaterpoliste Srbije na finalni turnir Svestkog kupa MN Press

Dramatičan je bio rasplet u kvalifikacionoj grupi B Svetskog kupa u vaterpolu koji je odigran u Podgorici.

Crna Gopra je savladala Grčku u 5. kolu rezultatom 8:7 (3:3, 2:2, 2:1, 1:1), ali sa trećeg mesta nije uspela da istisne Srbiju i plasira se na finalni turnir u Los Anđelesu.

"Delfini" su prethodno, porazom od Gruzije nakon peteraca rezultatom 23:22 zavisili od krajnjeg ishoda na meču Crne Gore i Grčke.

Domaćinu je bio potreban trijumf od tri gola da pretekne "delfine" na trećem mesta, a na početku četvrte četvrtine bio je na dobrom putu da to i ostvari.

Poveo je sa 8:6, Grci su dugo bili bez postignutog gola, međutim, na dva minuta ore kraja precinim šutem Konstantinos Genidunas je smanjio na 8:7 i sasmim tim i šanse domaćinu da će stići do željenog rezultata.