pre 6 minuta 19: 40
Dejan Tomašević, predsednik OKS, održao sastanak sa Mihailom Degtjarovim, ključnim čovekom ruskog sporta
Dejan Tomašević predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Mihailu Degtarjevu uručio je prigodan poklon, ikonu.
Noushad Thekkayil/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia
Učešće fudbalske reprezentacije Iraka u završnim kvalifikacijama za učešće na Svetskom prvenstvu koje se ovog leta održava u SAD, Kanadi i Meksiku dovedeno je u pitanje usled ratnih sukoba na području Bliskog istoka.
Prema ranijem žrebu, Iračani su 31. marta trebali u Kanadi da se sastanu sa boljim iz duela Bolivije i Surinama, ali je njihovo učešće dovedeno u pitanje.
U ovom momentu irački vazdušni prostor zatvoren je zbog sukoba koji se rasplamsava, a Fudbalski savez Iraka se povodom najnovijih dešavanja obratio javnosti saopštenjem:
"FIFA i AFC u potpunosti su svesni razvoja događaja u vezi sa situacijom naše ekipe. Zbog zatvaranja vazdušnog prostora, naš glavni selektor Grejem Arnold ne može da napusti Ujedinjene Arapske Emirate. Osim toga, nekoliko ambasada trenutno je zatvoreno, što sprečava igrače, kao i tehničko i medicinsko osoblje da dobiju vize neophodne za ulazak u zemlju".
Ostaje da se vidi kakav će biti dalji razvoj situacije i da li će Iračani morati da odustanu odmeča koji im može doneti plasman na smotru svetskog fudbala koja se održava od 11. juna do 19. jula ove godine i do čijeg je početka ostalo manje od 100 dana.
Treba napomenuti da je Irak jednom bio učesnik Svetskog prvenstva u fudbalu i to 1986. godine, upravo u Meksiku, a takmičenje s okončali na poslednjem mestu grupe B sa sva tri poraza (Paragvaj 0:1, Belgija 1:2 i Meksiko 0:1).
Od svetskog prvenstva u fudbalu 2026. deli nas još samo nešto više od nedelju dana.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
03.04.2026 11: 04
Sada je sve mnogo jasnije.
02.04.2026 14: 40
Podatak za fudbalske anale.
27.03.2026 09: 37
Ovakav potez im nije bio potreban.
17.03.2026 16: 48
Ostaje da se vidi kakva će biti sudbina iranskog nacionalnog tima.
pre 57 minuta 18: 50
Trenutno najbolji tim naših fudbalera gostuje jednom od domaćina dolazećeg Svetskog prvenstva.
pre 1 sat 18: 30
Golman Mančester junajteda Tom Hiton potpisao je novi, jednogodišnji ugovor sa klubom sa Old traforda, saopšteno je danas.
pre 1 sat 18: 29
Veliki posao napravila je ekipa Kelna, tačnije stručni štab tog kluba, kada su mladog Saida El Malu prošle godine otrpilike u ovo vreme priključili prvom timu.
pre 1 sat 18: 10
Fudbalski klub Napoli saopštio je danas da je sporazumno raskinuo ugovor sa trenerom Antoniom Konteom, čime je i zvanično potvrđen rastanak koji je praktično bio poznat još na kraju takmičarske sezone.
Ostavite komentar