pre 15 minuta 08: 49
Holanđani pregazili Švedsku, njihov selektor nije sasvim zadovoljan partijom: Može to još bolje
Ronald Kuman vidi još prostora za napredak u igri lidera F grupe SVetskog prvenstva.
OSS
Najbolja ženska odbojkaška reprezentacija Srbije porazom je završila drugi turnir Lige nacija, na Filipinima, ali nije se obrukala protiv Sjedinjenih Američkih Država, ovog jutra, naprotiv - 1:3 (22:25, 25:18, 16:25, 20:25).
Nije uspela da izrežira duel u pet činova, kao što je bio slučaj mnogo puta poslednjih godina, ali je pružila snažan otpor timu sa samo jednim porazom ove sezone u LN. Dokle je imala snage i koncentracije da se nadigrava sa srebrnom selekcijom sa poslednjih Olimpijskih igara. Malo je nedostajalo da dobije prvi set.
Imale su naše devojke obećavajućih plus četiri (19:15), ali su tada i nakon 21:21 dozvolile rivalkama poenterske serije, što ih je na kraju koštalo nes(p)retnog otvaranja utakmice. U drugom su popravile stvari u obe faze igre, u meri da su se sve vreme pitale za odnos snaga i rezultat. Kada su pobegle na 20:14 jasno je bilo da megdan kreće ispočetka.
Međutim, u nastavku susreta su došli do izražaja veći kvalitet i iskustvo Amerikanki, dok su "orlicama" nedostajali vrhunska klasa i kilometraža, još pošteđenih i odsutnih, Tijane Bošković i Maje Ognjenović, čije se priključivanje očekuje tokom preostalog turnira u Beogradu, sledećeg meseca.
Treći set protekao je u dominaciji SAD, dok je u četvrtom naša ekipa na sve načine pokušavala da spreči ili makar odloži "egzekuciju" favorita, Srbija je povela, stizala do nekoliko izjednačenja, da bi nakon 12:14 kola defiitivno krenula nizbrdo. Na kraju su Hena Kurtagić i devojke uspele samo da upropaste dve meč lopte rivalkama.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
17.06.2026 09: 48
Izabranice Zorana Terzića izlaze na mrežu "rastućem" rivalu sa Dalekog istoka.
07.06.2026 11: 22
Mlade izabranice Zorana Terzića nisu uspele da slave na kraju prvog vikenda takmičenja.
13.07.2025 13: 30
"Orlice" obezbedile opstanak u FIVB takmičenju, pa mogu da daju sebi na volju protiv velikog rivala.
11.07.2025 18: 30
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije došla je do druge pobede u FIVB Ligi nacija, nakon što je savladala Blegiju rezultatom 3:0 po setovima (26:24, 19:25, 16:25). Podsećanja radi, "orlice" su prekinula užasan niz od osam poraza trijumfom protiv reprezentacije Češke.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 6h
19.06.2026 14: 45
Selektor ženske odnojkaške selekcije Srbije dobio ono što je hteo od istumbane postave.
19.06.2026 11: 26
Izabranice Zorana Terzića opravdale ulogu favorita protiv "fenjeraške" selekcije.
18.06.2026 16: 18
Izabranice Zorana Terzića namučile su svetske i olimpijske šampionke, ali su pretrpele drugi poraz na Filipinima
18.06.2026 09: 50
"Orlice" jure drugu pobedu u Ligi nacija.
Ostavite komentar