pre 1 minut 10: 51
Trener Denvera oduševljen Jokićem: Nikola je promenio definiciju centra u NBA
Dejvid Adelman ističe da srpski košarkaš pomera granice u NBA.
MN Press
Ženska seniorska reprezentacija Srbije uveliko igra prvi turnir ovogodišnje Lige nacija u Antaliji, gde je posle poraza od Sjedinjenih Američkih Država i Turske ove subote očekuje meč sa Poljskom, dok njihove kolege istog dana putuju u Nagoju, da bi sledeće nedelje počeli svoju borbu za trofej i novčanu nagradu, pa je selektor Igor Kolaković dan pre leta na drugi kraj sveta skratio spisak putnika.
Na njemu je ostalo 14 imena, od čega pola iz domaćih klubova, a najviše ih vodi iz Partizana. Novopečenog šampion Srbije predstavljaće tehničar Aleksa Batak, libero Milorad Kapur i bloker Dušan Petrović. Ribnica je dala dva reprezentativca, a Vojvodina i Spartak po jednog prvotimca.
"Orlovi" prvi meč igraju 7. juna protiv Slovenije, dan kasnije će odmeriti snage sa Kinom, a u petak će im protivnik biti Japan. Poslednji meč prve sedmice Kolakovićeva selekcija igra u nedelju 11. juna protiv Poljske. Inače, svaka ekipa će imati po 12 utakmica tokom tri sedmice, a Srbija se posle Japna seli u Holandiju (Roterdam), gde je čekaju dueli protiv SAD, Nemačke, Italije i Holandije, da bi u američkom Anahajmu odmerila snage sa Argentinom, Kubom, Francuskom i Bugarskom.
Spisak igrača Srbije za prvi turnir Lige nacija
TEHNIČARI: Vuk Todorović (Ach volej Ljubljana), Aleksa Batak (Partizan).
KOREKTORI: Dražen Luburić (Lokomotiva Novosibirsk), Božidar Vučićević (Spor toto Ankara).
LIBERA: Milorad Kapur (Partizan), Miloš Krsteski (Ribnica).
BLOKERI: Petar Krsmanović (Vojvodina), Aleksandar Nedeljković (Fridrihšafen), Dušan Petrović (Partizan) i Vladimir Gajović (Ribnica).
PRIMAČI: Miran Kujundžić (Šlepsk Malov Suvalki), Pavle Perić (Fenerbahče), Milan Katić (Gasprom Jugra Surgut), Veljko Mašulović (Spartak).
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
09.06.2024 09: 47
Selektor muške odbojkaške reprezentacije Srbije Igor Kolaković žali zbog poraza od Argentine, ali veruje da njegov tim mora da se bori za pobede u Ligi nacija.
29.05.2024 14: 09
Odbojkaši Srbije su prvu sedmicu u Ligi nacija u Rio de Žaneiru završili sa jednom pobedom i tri poraza.
27.05.2024 09: 15
Novi poraz u Ligi nacija, ovoga puta od Nemačke udaljio je prilično odbojkašku reprezentaciju Srbije od plasmana na Olimpijske igre. Na sreću, nije još sve gotovo, ima vremena da se ispravi propušteno i obezbedi deveto mesto na rang listi FIVB koje vodi u Pariz, ali ono što zabrinjava je trenutna forma srpskih odbojkaša.
25.05.2024 07: 59
Ukoliko žele da poprave utisak reprezentativci Srbije moraće da se vrate na pobednički kolosek. Prva prilika za to im je duel sa Nemačkom u nedelju od 19 časova. Drugi vikend Lige nacija je od 4. do 9. juna u Kanadi, a treći od 18. do 23. juna u Ljubljani
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 14h
pre 18 sati 16: 40
U Atini je u 101. godini preminuo odbojkaški trener Sava Grozdanović. Grozdanović, koji je preminuo juče, rođen je u Jelašnici kod Niša 23. novembra 1925. godine.
pre 18 sati 16: 18
Plasman na Finalni turnir, koji će se odigrati od 29. jula do 2. avugsta u Ningbou, u Kini, pored domaćina izboriće još sedam reprezentacija, a takmičenje će početi od četvrtfinala.
29.01.2026 18: 22
Odbojkašice Crvene zvezde poražene su od Panatinaikosa rezultatom 3:0 u prvom meču četvrtfinala Kupa izazivača.
27.01.2026 22: 12
U sastavu Crvene zvezde najefikasniji su bili Andrej Rudić i Aleksa Starović sa po pet poena. Inače, u prvoj utakmici, odigranoj u Beogradu, Alijanc je takođe ubedljivo pobedio Crvenu zvezdu sa 3:0 (25:16, 25:23, 25:18).
Ostavite komentar