pre 17 minuta 01: 00
(UŽIVO) Ekvador - Kurasao: Selimo se u Misuri
Pratite uživo i drugi meč Grupe E u drugom kolu Svetskog prvenstva.
Selektori Igor Kolaković i Đovani Gvideti neće u narednom periodu obavljati tu funkciju, zaključak je sa sednice Predsedništva Odbojkaškog saveza Srbije.
To zapravo predstavlja samo ozvaničenje onoga što se znalo nakon završetka Olimpijskih igara u Parizu, na kojima muška i ženska selekcija srbije nisu ostvarile očekivan rezultat.
"Igor Kolaković je kao prvi trener seniora Srbije, u svom drugom mandatu, posle 12 godina izborio plasman na Olimpijske igre i tako ostvario zadati cilj. Po završetku turnira u Parizu i isteku ugovora, Kolaković je izrazio želju da se oprosti od nacionalnog tima smatrajući da posle olimpijskog ciklusa neko sa novim idejama i novom energijom treba da nastavi da radi kao prvi trener reprezentacije. Predsedništvo OSS se saglasilo i izrazilo zahvalnost Igoru Kolakoviću na svemu što je uradio tokom trogodišnjeg mandata na mestu prvog trenera muške seniorske reprezentacije Srbije", objavljeno je na sajtu Odohkaškog saveza Srbije.
Za razliku od Kolakovića, Gvidetiju je ugovor sa Odbokaškim savezom Srbije istekao, a odlučeno je da on ne bude produžen usled rezultata koji nisu na nivou renomea tima koji je vodio.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
20.06.2024 09: 17
Seletor odbojkaške reprezentacije Srbije, Igor Kolaković rekao je posle pobede 3:2 nad Kubom u meču poslednje sedmice Lige nacija, da su njegovi igrači "izvukli" ovu utakmicu i zahvalio im na tome i dodao da još nije sve rešeno oko plasmana "orlova" na Olimpijske igre.
10.06.2024 09: 11
Tim selektora Igora Kolakovića je u poslednem meču drugog vikenda Lige nacija pokazao da je sazreo i iskusni stručnjak sa pravom hvali svoje igrače.
09.06.2024 09: 47
Selektor muške odbojkaške reprezentacije Srbije Igor Kolaković žali zbog poraza od Argentine, ali veruje da njegov tim mora da se bori za pobede u Ligi nacija.
27.05.2024 09: 15
Novi poraz u Ligi nacija, ovoga puta od Nemačke udaljio je prilično odbojkašku reprezentaciju Srbije od plasmana na Olimpijske igre. Na sreću, nije još sve gotovo, ima vremena da se ispravi propušteno i obezbedi deveto mesto na rang listi FIVB koje vodi u Pariz, ali ono što zabrinjava je trenutna forma srpskih odbojkaša.
19.06.2026 14: 45
Selektor ženske odnojkaške selekcije Srbije dobio ono što je hteo od istumbane postave.
19.06.2026 11: 26
Izabranice Zorana Terzića opravdale ulogu favorita protiv "fenjeraške" selekcije.
18.06.2026 16: 18
Izabranice Zorana Terzića namučile su svetske i olimpijske šampionke, ali su pretrpele drugi poraz na Filipinima
18.06.2026 09: 50
"Orlice" jure drugu pobedu u Ligi nacija.
Ostavite komentar