pre 4 sata 23: 00
Fenerbahče oslabljen protiv Partizana: Vilbekin van terena mesec dana
Košarkaš Fenerbahčea Skoti Vilbekin pauziraće najmanje mesec dana zbog povrede kolena desne noge.
TV Arena sport
Finalnom utakmicom između osnovih škola "Nadežda Petrović" i "Mladost" završeno je prvo izdanje Arenine lige šampiona, organizovano za sve novobeogradske škole. Titula je, posle izjednačenog i uzbudljivog finala pripala đacima OŠ "Nadežda Petrović", koji su rezultatom 1:0 pobedili vršnjake iz suparničke ekipe.
Treća pozicija pripala je osnovcima iz škole "Knjeginja Milica".
Na kraju Arenine Lige šampiona, na stadionu Fudbalskog kluba Bežanija, gde su i odigrane sve utakmice grupne i eliminacione faze, učesnicima i najboljim ekipama dodeljene su medalje i trofeji, a to su učinili direktor Arena Channels Group, Nebojša Žugić, i predsednik Opštine Novi Beograd Bojan Bovan.
Posle svega viđenog, zaključak je da je projekat pun pogodak i da bi trebalo da postane tradicionalni uz proširenje i nadogradnju takmičenja.
"'Moje pravo da biram sport' i cela kampanja su napravljeni zbog ovakvih stvari, da decu stimulišemo da se vrate sporte. U vreme kada su deca uglavnom na društvenim mrežama, telefonima… dolazi do asocijalizacije dece i to je nešto protiv čega se moramo boriti svim sredstvima. TV Arena sport kao najprepoznatljiviji brend u regionu kada su u pitanju sport i sportski mediji, želimo da damo doprinos na ovaj način. Mislim da smo uspeli, ja sam Novobeograđanin i ceo sam život na Novom Beogradu. Sa svih strana mi dolaze pohvale i komentari, odnosno oduševljenje mališana koji su učestvovali na turniru, kao i njihovih roditelja, baka, deka, porodica celih. Mislim da smo napravili veliku i dobru stvar", rekao je Žugić.
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
TV Arena sport
Pogledaj galeriju
Veoma zadovoljan bio je i predsednik Opštine Novi Beograd, ocenivši pred kamerama TV Arena sport da je događaj u svakom pogledu uspeo.
"Ovaj događaj i cela Arenina liga šampiona ima jednu jako veliku vrednost i vrlo je dobro što se danas završilo na Međunarodni dan porodice. Mislim da je ovo važna aktivnost koja afirmiše dobre navike koje dolaze upravo iz porodice, jača porodicu, jer će deca ovaj uspeh svakako deliti sa svojim roditeljima. Sa sportske strane sve je perfektno organizovano, mislim da imamo pravo da manifestaciju razvijamo i da je možda već sledeće godine pravimo na teritoriji celog Beograda, a da ovaj teren i FK Bežanija budu domaćini nekog finala. Podržavamo sve što je u vezi sa napretkom naše dece, a ja mogu da obećam da ćemo nastaviti i dalje afirmišemo školski sport i dalje", naveo je Bovan.
Zadovoljstvo da učestvuju u ovakvom takmičenju istakli su i direktori škola. OŠ "Knjeginja Milica" zauzela je treće mesto, a direktor Darko Eger zahvalio se TV Arena sport na prilici da se deca nadmeću u fudbalu.
"Želeo bih da se zahvalim TV Arena sport je ovakav turnir Novi Beograd nije video. Nadam se da će ovo da zaživi i postane tradicija, jer je jedan ovakav događaj jako važan za decu i kao primer i kao model koji bi trebalo da pokaže svima neke vrednosti i vrline koje smo pomalo svi zaboravili u ovom vremenu. Kao direktor škole koja je osvojila treće mesto osećam se počastvovanim što ćemo tu decu, koja su uglavnom osmi razred, ispratiti i pokazati im pravi put", naveo je Eger.
Njegov kolega iz OŠ "Mladost" Andrija Kostić, čestitao je svim đacima, ali i istakao da ostaje žal što na kraju nisu poneli šampionski pehar.
"Kao sportista volim samo uspehe, čestitam mojim momcima, kao i pobednicima. Iskreno mi je krivo što nismo prvi. Podržavam ovakve akcije i sve što je TV Arena sport organizovala je za svaku pohvalu", rekao je direktor škole koja je osvojila drugo mesto".
Najponosniji danas na Bežaniji bio je trener đaka OŠ "Nadežda Petrović" Goran Jevtić.
"Prelepo se osećam, čestitam momcima iz moje škole. Odigrali su vrhunsku, bili smo favoriti i teže je igrati u tim okolnostima. Svako od njih je dao veliki doprinos da dođemo do uspeha. Moram da pohvalim organizaciju, jer za sve ove godine koliko radim u školi nije bilo ovako dobro organizovano. Voleo bih da takmičenja budu i u drugim sportovima".
Premijer liga je skupo takmičenje u kojem je uspeh teško postići, te je sve izraženija potreba za velikim zaduživanjem kako bi se došlo do željenog uspeha. Nova grupa kreditora sada pokušava da se uključi u ovu igru.
Sporting iz Lisabona prikupio je 225 miliona evra prodajom obveznica za modernizaciju stadiona i njegovo pretvaranje u zabavni centar.
Nakon gotovo pet godina pravnog i političkog rata oko projekta Superlige, Real Madrid pokrenuo je novi front, ovaj put sudski.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
U poslovnim terminima, plasman na SP 2026. znači zagarantovani "cash-in" i rast vrednosti nacionalnog brenda – dovoljno je pogledati primer Hrvatske.
24.11.2023 10: 05
Deca treba da se bave sportom, jer od pravilnog razvoja najmlađih zavisi budućnost Srbije i zato je Arena Channels Group pokrenula akciju pod nazivom "Moje pravo da biram sport", rekao je gostujući u Jutarnjem programu TV Pink, direktor ACG, Nebojša Žugić.
21.11.2023 13: 59
Prvi čovek Arena Channels Group objasnio motive, sadržaj i ciljeve sveobuhvatne i dalekosežne akcije u organizaciji ACG.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
09.11.2025 12: 23
Više od 160 mališana rođenih 2016. godine iz Beograda, Valjeva, Lazarevca, Umčara i nekolicine drugih gradova učestvovalo je ovog vikenda u Humanitarnom turniru u malom fudbalu, kao deo akcije TV Arena sport pod nazivom "Moje pravo da biram sport".
04.11.2025 13: 42
MTS Karavan u gradove Srbije donosi druženje, igru, smeh, kroz zabavne, edukativne i sportske sadržaje za koje vlada sve veće interesovanje.
23.10.2025 10: 32
Telekom Srbija u okviru projekta MTS karavan, u saradnji sa Arenom sport i kampanjom "Moje pravo da biram sport", nastavlja da organizuje turnire u basketu 3x3 za osnovne škole, takmičenja u Sony Playstation-u, kao i atletske igre za najmlađe.
18.10.2025 14: 20
U Hali sportova "Ranko Žeravica" održan je "Novobeogradski atletski dan – Arena sport", na kojem je učestvovalo preko 380 đaka iz 19 osnovnih škola sa Opštine Novi Beograd.
Ostavite komentar