Autor: Kosta Simetić

12.03.2024 08:33
Luka Dončić na utakmici sa Čikagom Tanjug/AP Photo/Erin Hooley
Luka Dončić na utakmici sa Čikagom

Košarkaši Dalas Meveriksa pobedili su Čikago Bulse 127:92 (44:16, 18:26, 36:22, 29:28) u noći za nama u NBA ligi.

Dalas je neverovatno zaigrao od samog početka. Odbrana je bila na visikom nivou, dok je u napadu vukao ponovo neverovatni Luka Dončić, te je posle prve deonice Dalas imao neverovatnih 44:16.

Bulsi su dobili drugu četvrtinu, ali je u trećoj tim Džejsona Kida ponovo briljirao i tu završio utakmicu. Poslednjih 10 minuta treneri su iskoristili da oprobaju i igrače koji inače ne dobijaju toliko minuta.

Najefikasniji u Dalasu bio je Dončić koji je ponovo ostvario "tripl-dabl" od 27 poena, 12 skokova i 14 asistencija, a pratio ga je Derik Lajvli sa 22 poena, dok je dva manje ubacio Danijel Geford.

Na drugoj strani istakao se bivši igrač Burse, Onuralp Bitim sa 17 poena, dok su Demar Derozan i Nikola Vučević postigli po 13.