Bogdanović ubacio pet trojki, pa zakucan na klupi gledao kako Micić i Pokuševski slave u Atlanti

11.04.2024 07:57
Bogdan Bogdanović je ubacio pet trojki Šarlotu Tanjug/AP Photo/Mike Stewart
Bogdan Bogdanović je ubacio pet trojki Šarlotu

Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski su sa Šarlotom priredili veliko iznenađenje pobedivši kao gosti Atlantu 115:114 u meču koji je izvesno odlukama izgubio trener Hoksa Kvin Snajder. Ostavio je raspoloženog Bogdana Bogdanovića na klupi u poslednjoj četvrtini kad se lomio meč i pretrpeo neočekivan poraz je su Hoksi imali 91:73 pred kraj treće četvrtine!

"Stršljenovi" su napravili seriju 11:0, sa 97:83 stigli su brzo na 97:94 zahvaljujući sjajnom Brendonu Mileru i igraču odluke Majlsu Bridžisu koji je na 3,1 sekund pre kraja pogodio za trijumf.

Bogdanović je za 22 minuta na terenu ubacio 19 čpoena (6/11, 5/10 trojke, 2/2 bacanja) imao skok i čak osam asistencija, isti broj koševa dodao je Krejči, Kapela je postigao 15, a Tre Jang 14 poena uz 11 asistencija.Miler je bio najefikasniji igrač meča i Šarlota sa 27 poena, Aleksej Pokuševski je za 26 minuta postigao 10 poena (3/6 šut, 2/2 za tri), uz šest skokova, asistencijom i blokadom, dok Vasilije Micić nije imao šuterski dan, nije pogodio nijedan od tri šuta (0/2 za tri) već svoja dva poena postigao sa linije penala, imao je i dva skoka, pet asistencija za 22 minuta.

Dalas je očitao lekciju Majamiju, na krilima Luke Dončića (29 poena, 9/23 šut, 4/15 za tri, 9 sk, 9 as) i Kajrija Irvinga (25, 10/15 šut, 5/8 trojke) gospodario je na Floridi od samog starta do kraja u trijumf 111:92. Nikola Jović je kod Hitsa proveo na parketu 24 minuta, ubacio je šest poena (3/9 šut, 0/4 trojke), imao pet skokova i četiri asistencije, ali ni Batler (12), Adebajo (8), Hiro (21) nisu nalazili rešenja za Meverikse koji su ubeležili 50. pobedu u sezoni.