Klivlend posle drame srušio Dalas: Bogdanović i Atlanta pregazili Jutu

28.02.2024 08:05
Košarkaš Klivlenda Mark Štrus Tanjug/AP Photo/Sue Ogrocki
Košarkaš Klivlenda Mark Štrus

Dobar broj utakmica NBA lige odigrano je tokom protekle noći, gde smo mahom videli ubedljive pobede domaćina. Bez Džoela Embida, Filadelfija nije mogla da parira Bostonu (117:99). Atlanta našeg Bogdana Bogdanovića deklasirala je Jutu (124:97). Slično je prošao i Bruklin u Orlandu (108:81). Golden stejt slavio je protiv Vašingtona (123:112). Dok je najuzbudljivije bilo u Klivlendu, gde su Kavalirsi trojkom Maksa Štrusa, uz zvuk sirene pobedili Dalas - 121:119!

Neverovatnu utakmicu imali smo priliku da gledamo u Klivlendu. Nakon poprilično izjednačenog meča, gde je Dalas na tri minuta do kraja imao dvocifrenu prednost (110:100). Klivlend je u finišu uspeo da dođe do preokreta i nastavi trku za Bostonom na čelu Istoka. Čak sedam trojki u nizu postigli su Kavalirsi u zadnja tri minuta. Donovan Mičel pogodio je dve, Mark Štrus pet, a poslednju, za pobedu i ogromno oduševljenje na tribinama, ubacio je sa više od pola terena!

Dalas je prethodno uspeo da povede poenima Pi-Džej Vašingtona na sjajno proigravanje Luke Dončića (119:118). Ali je, ispostaviće se, manje od tri sekunde, bilo dovoljno Klivlendu da ukrade pobedu.

Maveriksima tako nije pomoglo ni još jedno sjajno veče Dončića, kome je jedan skok nedostajao za tripl-dabl (45-9-14). Sa druge strane dominirao je Donovan Mičel sa 31 poenom, da bi epitet junaka, bez sumnje, poneo Štraus, koji je utakmicu završio sa 21 poenom, uz 7/10 šut za tri.

Što se učinka srpskih košarkaša tiče. Jedino su Bogdan Bogdanović i Vasa Micić upisali minute na parketu protekle noći. Kapiten "orlova" imao je solidno izdanje u pobedi Atlante nad Jutom (127:97) - utakmicu je završio sa 19 poena (7/15), uz tri skoka i isto toliko asistencija, dok je Micić postigao dva poena i tri asistencije u porazu Šarlota od Milvokija (123:85).