
pre 48 sekundi 15: 00
Prekobrojni Darvin Nunjez i Napoli šuruju, Liverpul zateže s obeštećenjem
Urugvajski fudbaler nada se da će Englezi i Italijani naći zajednički jezik.
Četvrtu godinu zaredom košarkaši Olimpijakosa stigli su do fajnal-fora Evrolige pod vođstvom trenera Jorgosa Barcokasa, ali su i ovaj put ostali kratkih rukava. Iako je u Abu Dabi stigao kao lider regularnog dela sezone, grčki velikan eliminisan je u polufinalu od Monaka, a za utehu, savladao je Panatinaikos u borbi za treće mesto.
Imao je Olimpijakos širok roster ispunjen kvalitetnim igračima, gde su viđeni kao glavni favoriti uz PAO na završnom turniru, međutim, na kraju, ni jedni ni drugi nisu došli do poslednjeg stepenika, dok je titulu osvojio Fenerbahče.
Posle utakmice sa Monakom, krenulo je nezadovoljstvo igrača koji nisu imali veliku minutažu. Nekoliko košarkaša izrazilo je kritički stav prema Barcokasu, a jedan od njih bio je i grčki reprezentativac - Tajler Dorsi.
Momak koji je 2022. godine bio jedan od lidera ekipe, nije dobio adekvatnu minutažu ove sezone, a na 20 evroligaških utakmica, samo je dve počeo kao starter. Jasno, Dorsi nikako nije mogao bude zadovoljan tom činjenicom.
"Ne igram čitave sezone. To pitanje koje ste mi postavili, ja bih postavio njemu (Barcokasu). Ne znam šta je krenulo loše sa njegovim poverenjem u mene ili u mene kao delu ovog tima. I ja imam mnogo pitanja, zaista", bio je odgovor Dorsija grčkim novinarima na pitanje zašto ne igra ove sezone.
Od Barcokasa, kaže, nije dobio objašnjenje.
"Nismo pričali, ni ne pričamo mnogo, iskreno. To je problem očigledno. Uvek kažem da sam najbolju sezonu u karijeri imao ovde u Olimpijakosu. Barcokas mi je pružio priliku i veliku ulogu. Plasirali smo se u finale pre dve sezone i pokazali srce. Izgubili smo tada na samom kraju od Reala. To je bila moja najbolja sezona u karijeri", podsetio je Dorsi.
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
Porodica Buss pristala je da proda većinski udeo Marku Walteru, navode obavešteni izvori.
Spot za FinTech startap Kalshi, u potpunosti izrađen uz pomoć veštačke inteligencije, postao je viralni fenomen.
Nekada vezan isključivo uz mega događaje, sport danas oblikuje strategije nacionalnih turističkih zajednica, ulazi u urbanističke planove i postaje nosilac brendiranja destinacija.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
02.05.2025 19: 24
Trener Olimpijakosa nije pao u sevdah zbog plasman na završni turnir Evrolige.
02.05.2025 15: 20
Olimpijakos eliminisao Real sa 3:1 u seriji.
28.04.2025 16: 30
"Srbija je zemlja sa velikom košarkaškom istorijom i sklanjanje ta dva tima iz Evrolige bi bilo šteta."
24.04.2025 22: 48
Trener ekipe iz Pireja, Jorgos Barcokas je nakon trijumfa govorio o samoj seriji sa "kraljevskim klubom", ali i brojnim drugim temama.
YouTube
pre 4d
YouTube
pre 5d
pre 1 sat 13: 34
Nekadašnji reprezentativac Srbije u 35. godini odlučio da se povuče u sportsku penziju.
pre 2 sata 13: 00
Grčki klub demantuje dogovor o prodaji svog košarkaša Crvenoj zvezdi.
pre 2 sata 12: 52
Selektor naše basket 3x3 reprezentacije nije iznenađen dešavanjima na planetarnom šampionatu u Ulan Batoru.
pre 2 sata 12: 12
Nakon pregovora Crvena zvezda uspela je da postigne saradnju sa Olimpijakosom oko ostanka Filipa Petruševa na Malom Kalemegdanu
Ostavite komentar