pre 10 minuta 19: 20
Đampaolo gasi požar: Kremoneze brzo našao trenera
Isksuni strateg zamenio Davida Nikolu na kormilu italijanskog ligaša.
Košarkaši Bajerna su u Minhenu napravili senzacionalni preokret protiv Real Madrida i savladali ga 97:89 na otvaranju Evrolige, s tim da je poslednji udarac "kralju" zadao srpski reprezentativac Vladimir Lučić.
Imali su košarkaši španskog kluba prednost od 73:64 na početku poslednje četvrtine, da bi Bajern rafalnom paljbom i serijom od 24:4 došao do "plus 11" (88:77). I nije tu bio kraj, Real se primakao na 89:90, a onda je na scenu stupio srpski as Vladimir Lučić koji je nanizao svih sedam poena do kraja sa linije slobodnih bacanja! Čak pet uzastopnih zbog tehničke, pa isključenja nervoznog Fakunda Kampaca.
Šabaz Nejpir je sa 25 poena (4/5 za tri) bio najefikasniji u ekipi Bajerna, Vojtman je dodao 19 (5/9 za tri), Edvards 14, Buker 11, a Lučić 9. Kampaco sa 19 (9 as) i Dženan Musa sa 18 poena bili su najefikasniji u timu Reala.
Evroliga, prvo kolo
Četvrtak
Alba - Panatinaikos 77:87
Monako - Milano 93:80
Žalgiris - Barselona 74:67
Baskonija - Partizan 88:82
Bajern - Real Madrid 97:89
Makabi TA - Asvel Lion 89:82
Petak
Fenerbahče - Olimpijakos 19.30
Pariz - Crvena zvezda 21.00
Virtus - Anadolu Efes 21.00
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
29.10.2024 11: 25
Počinje novo duplo kolo Evrolige, Olimpijakos Dočekuje Real dok Italijanski timovi jure preko potrebne pobede.
15.07.2024 21: 57
Španski reprezentativac napustio je nemački klub, a brojke govore da neće imati većih problema u pronalasku novog.
09.06.2024 11: 50
Iskusni centar sa zavidnom NBA karijerom Serž Ibaka napušta Bajern i pojačava Real Madrid.
15.03.2024 22: 22
Košarkaši Asvela su priredili iznenađenje u 29. kolu Evrolige i savladali Anadolu Efes 84:80 na domaćem terenu i tako pomogli Partizanu u trci za plej-in.
pre 1 sat 17: 41
Srpski košarkaš je u tom periodu bio sa selekcijom Srbije u kvalifikacijama za SP u Kataru.
pre 6 sati 13: 04
To je potvrdio i klub sa Malog Kalemgdana
pre 10 sati 08: 50
Srpski trener Željko Obradović biće predavač na jubilarnoj 25. Beogradskoj košarkaškoj klinici "Dušan Ivković", koja će biti održana 27. i 28. juna u glavnom gradu Srbije, saopšteno je danas.
17.03.2026 19: 08
Bahčešehir se plasirao u polufinale Evrokupa pošto je u ekstremno neizvesnoj završnici u četvrfinalnom meču savladao Kluž sa 75:72 i tako overio mesto među četiri najbolja tima takmičenja.
Ostavite komentar