pre 8 minuta 18: 33
Kazna za Filadelfiju: Seventisiksersi zbog Embida plaćaju 100 hiljada dolara
Doduše, ne može se reći da je Kamerunac kriv...
MN Press
Košaraši Partizana sutra od 18:30 u Istanbulu igraju jednu od ključnih utakmica protiv Efesa za plasman u plej-of Evrolige.
Uoči ovog susreta crno-beli zauzimaju sedmo mesto tabele sa 15 pobeda i 13 poraza, dok je dvostruki šampion Evrope na 10. poziciji sa učinkom 14-14. Srpski tim dočekuje ovaj susret posle velike pobede nad Crvenom zvezdom u regionalnom takmičenju, a košarkaš Partizana Zek Ledej veruje da će njegova ekipa napraviti dobar rezultat i u Istanbulu.
"Imali smo dosta tešku utakmicu protiv Zvezde, ali smo pokazali karakter. Igramo jako, borimo se i idemo tamo da radimo ono što trener od nas zahteva. Oni su talentovana grupa, dugo igraju zajedno i u Istanbul moramo da odemo spremni", rekao je Ledej pred put u Tursku.
"Večiti derbi" došao je u nezgodnom trenutku, kada crno-bele očekuju odlučujuće utakmice u Evroligi, Bilo je malo vremena za odmor, svega tri dana, ali to ne može biti izgovor.
"Ovo je deo igre, deo našeg posla, moramo se oporaviti, da kao tim prikažemo dobre performanse. Sposobni smo da uradimo to tokom sezone, imamo mlad tim i to pomaže, ali je dosta toga o mentalnom planu, da se fokusiramo na taktiku. Iako `pitbul` nije u dobroj formi, opet može da vas izujeda.", rekao je Ledej aludirajući na činjenicu da šampion Evope igra ove sezone ispod očekivanja.
Nakon ovog duela, Partizan će u Štark Areni od 24. do 31. marta ugostiti Olimpijakos, Barselonu i Real Madrid. Zatim sledi gostovanje Monaku, dok će 14. aprila crno-beli dočekati Panatinaikos u Beogradu u poslednjoj utakmici regularne faze Evrolige.
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
01.02.2025 16: 53
Košarkaš Olimpije iz Milana, i nekadašnji krilni centar Partizana, Zek Ledej, još jednom je proglašen za MVP 24. kola Evrolige. Ovo je treće kolo sezone 2024/25 u kojem bivši crno-beli postaje najbolji igrač runde elitnog takmičenja.
15.01.2025 15: 05
"Kada igraš sa Zekom Ledejom, koji ti otvara prostor, koji čini da se osećaš i igraš bolje na terenu, uvek je lako", rekao je nekadašnji španski reprezentativac.
17.12.2024 16: 25
Američki košarkaš tri sezone nosio je dres srpskog tima.
14.12.2024 15: 12
Košarkaš milanske Olimpije očekivano pokupio individualno priznanje za partiju u poslednjem kolu elitnog takmičenja.
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 1d
pre 1 sat 17: 15
Američki košarkaš Kajrel Luk novo je pojačanje Mege. Luk je rođen 2002. godine, visok je 180 centimetara i pokriva poziciju plejmejkera.
pre 2 sata 15: 45
Očekivala se sumorna atmosfera, ali to nije bio slučaj pored meč sa Bajernom u Evroligi.
pre 4 sata 14: 11
Kapiten crno-belih između podrške bivšem treneru Željku Obradoviću i profesionalnih obaveza.
pre 21 sat 21: 02
Željko Obradović je nedavno potresao košarkaški svet odlukom da napusti KK Partizan...
Ostavite komentar