ABA liga

13.03.2023 22:43
Partizan "slomio" Zvezdu u drugom poluvremenu: Crno-beli do pobede na krilima Lesora MN Press

Partizan je petom ovosezonskom derbiju nakon preokreta došao do trijumfa nad Crvenom zvezdom 92:81 (13:24, 21:24, 29:18, 29:15) u 21. kolu AdmiralBet ABA lige. Ključni igrač za ekipu Željka Obradovića bio je neverovatni Matijas Lesor, koji je svojom energijom vodio Partizan do pobede.

Partizan Mozzartbet - Crvena zvezda Meridianbet 92:81 (13:24, 21:24, 29:18, 29:15)

Štark arena, Novi Beograd.

Gledalaca: 17.124;

Sudije: Tomislav Hordov, Milan Nedović, Luka Kardum.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 8, Lazarević 5, Kampaco 21, Mitrović 17, Martin 5, Dobrić 3, Ivanović 2, Nedović, Marković 3, Petrušev 7, Bentil 10

PARTIZAN MOZZART BET: Ledej 17, Avramović 6, Panter 9, Smailagić 4, Papapetru 2, Egzum 15, Naneli 5, Lesor 27, Trifunović, Anđušić, Madar 7

Crveno-beli nisu iskoristili mnogo bolji ulazak u utakmicu. Izabranici Duška Ivanovića su u jednom momentu imali prednost od čak 20 poena razlike, a na poluvreme su otišli sa +14. Međutim, crno-beli su u trećoj četvrtini našli pravi ritam i potpuno neutralisali protivnika.

U prvih 20 minuta briljirao je Fakundo Kampaco za koga crno-beli nisu imali rešenje. Ubacio je čak 21 poen, podelio tri asistencije, uhvatio tri skoka i ukrao dve lopte. Ipak, problem za goste je bilo to u drugom poluvremenu nije uspeo da pruži ni blizu takvu igru.

Završna deonica bila je najbolja za domaćina koji je bio nošen ogromnom podrškom sa tribina. Treba pomenuti i činjenicu da je na ovom meču oboren dosadašnji rekord regionalne lige kada govorimo o broju navijača. Dosadašnji je postavljen u istoj ovoj dvorani kada je u sezoni 2019/20 protiv Budućnosti bio prisutan 16.531, a večeras je meču prisustvovalo 17.124 gledalaca.

Kao što je već pomenuto, igrač utakmice bio je Matijas Lesor. On je za 29 minuta na terenu uspeo da postigne 25 poena, upiše sedam skokova i zabeleži dve asistencije. U redovima gostiju najefikasniji bio je Fakundo Kampaco sa 21 poenom, četiri skoka i pet asistencija.

Dakle, Partizan je trenutno prvoplasiran na tabeli i ukoliko ostane tako imaće prednost domaćeg terena u plej-ofu, dok je Zvezda na drugom mestu i ostaje joj samo da se nada nekom eventualnom kiksu crno-belih u nastavku prvenstva.