ABA liga

FMP trijumf stavio tačku na sezonu u ABA ligi: Mornar "stotkom" ispraćen iz Železnika

06.04.2024 22:44
Košarkaš FMP-a, Matic Rebec na utakmici protiv Mornara AdmiralBet ABA liga/FMP Soccerbet/Vladimir Marković
Košarkaš FMP-a, Matic Rebec na utakmici protiv Mornara

Košarkaši FMP-a su savladali Mornar iz Bara 111:94 (28:25, 22:26, 28:27, 33:16) u 26. kolu AdmiralBet ABA lige. Klub iz Železnika je tako trijumfom završio ovu sezonu u regionalnom takmičenju.

Obe ekipe su bile poprilično raspoložene u napadu, te je tako već u prvoj deonici viđeno 53 poena, a FMP je imao +3 nakon 10 minuta igre. U drugom periodu je takođe viđen veliki broj koševa, a gosti iz Bara su poluvreme zatvorili serijom 11:4 i tako na pauzu otišli sa jednim poenom prednosti.

U istom ritmu su i jedni i drugi nastavili u drugom delu utakmice, te se u završnih 10 minuta ušlo u potpunom egaul (78:78). U poslednjoj četvrtini je domaćin uspeod da zategne odbranu i serijom 13:2 ode na +12. Prednost je samo rasla nakon toga je u jednom trenutku iznosila i maksimalnih +17.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vojislav Stojanović sa 21 poenom, Aleksa Stepanović je dodao 16, a Demetri Roberts 15. Sa druge strane se istakao Rvian Dan Marti sa 26 poena, dok su mu podršku pružali Markus Veders sa 21 i Nemanja Vranješ sa 15.

FMP je ovim trijumfom ostao na 12. mestu, dok Mornar zauzima 13. poziciju. Ove sezone nema ispadnja iz ABA lige jer je doneta odluka da u narednoj takmičarskoj godini dođe do proširenja lige.