KK Partizan Evroliga pobeda Panatinaikos kolumna Nikola Jančić | Arena Sport
srb
najnovije
Kolumne

Zeleno, volim te, zeleno

komentari (0)

Autor: Nikola Jančić

06.02.2026 12:00
Kolumna Nikola Jančić Starsport
Kolumna Nikola Jančić

Košarkaši Partizana ostvarili su polovičan učinak u duplom evroligaškom kolu. Nakon tesnog poraza od Makabija u Tel Avivu, crno-beli su deklasirali Panatinaikos u beogradskoj Areni i tako pokazali da su se definitivno vratili na pravi kolosek.

Moglo je i ovo duplo kolo da se završi sa dve pobede, kao prethodno u Minhenu, ali je sastav Đoana Penjaroje izgubio dobijen meč u Izraelu. Dve pobede, protiv višestrukih prvaka Evrope, sigurno bi odjeknule i dale dodatno samopouzdanje ekipi.

Duel u Tel Avivu je izgubljen u samoj završnici, kada je Braun izgubio loptu, pa potom napravio nesportsku grešku i time gurnuo svoj tim ka porazu. Kasnije je Džimi Klark pogotkom sa zvukom sirene doneo trijumf "Ponosu Izraela". Partizan nije blistao na tom meču, pogotovo defanzivno, ali je bio blizu pobede u hali u kojoj nije slavio još od minijature Dušana Kecmana 2010. godine.

Zato je protiv Panatinaikosa odbrana bila fenomenalna, prvi put od dolaska Đoana Penjaroje. Gotovo perfektnih 30 minuta, nakon kojih su "zeleni" iz Atine postigli samo 42 poena, govore dovoljno u prilog toj tvrdnji. Kada Dilan Osetkovski igra dobro u odbrani, i kada se pomenuti baci u aut u borbi za loptu, nekako znate da te večeri Partizan neće doživeti poraz. Uz nešto slabije izdanje gostiju (što je itekako zasluga igrača u crno-belim dresovima) dobili smo utakmicu koja je bila rešena već u 25. minutu.

Čak i uvek energični Ergin Ataman nije imao rešenja i presedeo je gotovo čitavo drugo poluvreme na klupi. Okej, igrali su "Zeleni" bez najboljeg igrača Kendrika Nana, ali Partizan i dalje ne može da računa na svoju prvu zvezdu Karlika Džounsa, plus još uvek nije spreman najbolji strelac ekipe Dvejn Vašington. Upravo je iz tog razloga zanimljivo videti kako će tim izgledati kada se pomenuti tandem vrati u pogon, pre svega sveži rekorder Aba lige.

Vašington je sjajan strelac, sigurno napadački najdarovitiji igrač ove ekipe, ali su se dobre partije i rezultati poklopili sa njegovim odsustvom. Ne slučajno, složiće se mnogi. Duejn mnogo donese, ali ume mnogo i da odnese, on je često sinonim za staru priču o kravi i prosutom mleku. Ako se bude dobro uklopio i prihvatio novu ulogu, Partizan bi mogao ozbiljno da profitira. Pored Kalatisa i Pejna, Duejn više ne mora da ima mnogo loptu u svojim rukama i mogao bi da bude ubitačan iz drugog plana, gde bi u nekoliko minuta mogao da upropasti protivnika. Doduše, uvek postoji i bojazan da bi za nekoliko minuta isto mogao da uradi i svojoj ekipi. Biće zanimljivo videti kako će proći njegova integracija u narednom periodu, verovatno počevši već od utakmice protiv Dubaija.

Crno-beli ulaze u deo sezone gde će pokušati da ostvare što više evroligaških pobeda, ali će u isto vreme probati da održe nivo u Aba ligi, gde su do sada pretpreli samo jedan poraz. Međutim, u drugoj fazi regionalnog takmičenja na red dolaze mnogo teže utakmice, uključujući i dva "večita derbija". Stiže uskoro i borba za prvi trofej, u Kupu Radivoja Koraća, koji predstavlja priliku da Partizan već počne sa "vađenjem fleka" za ovu sezonu. Pobeda nad Panatinaikosom, ostvarena na impresivan način, svakako daje nadu da ova ekipa ipak ima šta da pokaže u nastavku sezone.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Sinerova moć zaboravljanja

Kolumne

pre 19 sati 11: 00

Sinerova moć zaboravljanja

Šampioni se ne prepoznaju samo po broju pehara. Oni se prepoznaju po načinu na koji ustaju posle poraza. Upravo je to Janik Siner još jednom dokazao na Vimbldonu 2026. Odbranio je titulu u Ol Ingland Klubu i pridružio se Rodžeru Federeru i Novaku Đokoviću kao jedinim teniserima u 21. veku kojima je to uspelo na najprestižnijem turniru sveta.

Sa Pohorhja vode dva puta, Partizan mora da izabere, a vreme curi...

Kolumne

12.07.2026 11: 03

Sa Pohorhja vode dva puta, Partizan mora da izabere, a vreme curi...

Do prve zvanične utakmice Partizana u novoj sezoni ostalo je manje od nedelju dana. Do prve u Evropi tek koji dan više od toga. Međutim, još jedan povratak sa planine iznad Maribora deluje kao "deja vu“2. Tim nije kompletan, pojačanja su na vidiku, ali i dalje daleko od realizacije, dok se o odlascima priča, međutim, beogradski klub je i dalje bez konkretne prodaje.

Druga kuća jednog kralja: Obradović i Atina ponovo zajedno

Kolumne

11.07.2026 11: 00

Druga kuća jednog kralja: Obradović i Atina ponovo zajedno

Postoje treneri koji menjaju klubove, osvajaju trofeje i odlaze dalje. A postoje i oni retki, čije ime postane deo identiteta jednog kluba. Željko Obradović odavno pripada toj drugoj grupi. Njegov povratak u Panatinaikos nije običan transfer niti još jedna promena na klupi, to je povratak čoveka koji je ispisao najlepše stranice istorije atinskog velikana.