Mozzart bet Prva liga Srbije: Vršac prekinuo seriju Mitrovčana

Izvor: Arena sport

24.02.2023 19:31
Mozzart bet Prva liga Srbije: Vršac prekinuo seriju Mitrovčana Guliver/Darren Woolley

Nastavljeno je prvenstvo u Mozzart bet Prvoj ligi Srbije. Premijerni duel odigrali su fudbaleri Vršca i Radničkog u okviru 20. kola, Vrščani su slavili rezultatom 2:1 (2:0).

Bio je to prvi poraz ekipe iz Sremske Mitrovice nakon 11 prvenstvenih duela i pet pobeda i šest remija, tačnije od 28. seprembra kada su u šesnaestini finala Kupa Srbije eliminisali Partizan. U regularnom delu bilo je 1:1, nakon boljeg izvođenja penala  - 2:0.

Vršac se u zimskoj pauzi pojačao, a novajlija Nemanja Andrić je doneo prve bodove  Vršcu. Sa dva pogotka u 4. i 12. minutu najavio je trijumf domaćina.

U nastavku Krsta Đorđević je iz penala smanjio na 2:1 i doneo rezultatsku neizvesnost, međutim, gosti nisu uspeli da izbegnu poraz.