Plej-of Prve lige Srbije: Grafičar grabi ka baražu

12.05.2023 23:20
Plej-of Prve lige Srbije: Grafičar grabi ka baražu MN Press

Fudbaleri Grafičara slavili su sa 2:0 (1:0) u 34. kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije protiv Novog Sada.

Mladi tim Grafičara je i pored sva četiri remija u plej-ofu zadržao velike šanse da se plasira na 3. ili 4. mesto koja vode u baraž za popunu Superlige Srbije. Utakmicu protiv novosadskih "kanarinaca" danas su otvorili pogotkom Ivelje u 12. minutu, posle idealnog centaršuta Radojevića.

Samo što se krenulo u nastavku idealnu priliku nije realizovao Voja Balabanović, posle centaršuta Vujaklije sam se našao na penalu i snažno šutirao, Marinković mu je odbranio i sačuvao prednost svom timu. Za ovaj propust gosti su odmah kažnjeni, Dimitrić je u 52. minutu sa 18 metara pronašao sam ugao gola Prodanovića.

Grafosi ovom pobedom ostaju čvrsto na trećem mestu. Pretposlednje, 6. kolo, na programu je 20. maja kada Grafičar gostuje Inđiji, dok Novi Sad dočekuje novog superligaša iz Pančeva.