Autor: Kosta Simetić

15.10.2023 17:28
OFK Beograd je nezaustavljiv: Georgijević srušio Smederevo u derbiju Prve lige Srbije Facebook/OFK Beograd

Ekipa OFK Beograda pobedila je u derbiju 12. kola Mozzart Bet Prve lige Srbije ekipu Smedereva 2:1 (2:1) i tako ostala jedina neporažena ekipa u prvenstvu.

OFK je poveo već u šestom minutu golom Dejana Georgijevića, da bi već u 15. Nemanja Obradović doneo izjednačenje domaćinima iz Smedereva.

Georgijević je u 30. minutu postao heroj "romantičara", pošto je bio precizan sa bele tačke i tako postavio konačnih 2:1. Drugo poluvreme je proteklo bez golova, ali je bilo i dosta zahtevnije, kako taktički, tako i fizički usled kiše, koja je natopila teren i znatno otežala fudbalerima oba tima da igraju. Bilo je zaista mnogo borbe, pre svega na sredini terena, ali malo velikih prilika.

Ekipa sa Karaburme je sada produžila svoj niz bez poraza na 11 mečeva zaredom.