14.10.2023 17:45
Mozzart bet Prva liga Srbije: Inđija autogolom "pogurala" Kolubaru ka pobedi i trećem mestu TV Arena sport/ Screenshot

Kolubara je pregrmela loš početak sezone, bez obzira na promenu trenera nastavila je sa dobrom igrom i u subotnjem derbiju 12. kola slavila je u Inđiji i probila se na treće mesto Mozzart Bet Prve lige Srbije.

Nespretna rekacija Andrije Mijailovića u 56. minutu je čini se rešila meč. Pokušao je igrač Inđije da vrati loptu golmanu, to je učinio malo lošije. Golman Miloš Čupić je promašio loptu koja je završila u mreži. Domaćini se nisu oporavili od tog kiksa i bizarnog gola, a tačku na trijumf gostiju postavio je Živković dva minuta pre kraja susreta posle lepe akcije sa leve strane. Bio je ovo šesti uzastopni meč sa pozitivnim rezultatom (četiri pobede i dva remija) za rudare.

Sloboda iz Užica je pobedila posle mesec dana. Tri remija i poraz imali su Užičani pred dolazak "majstora" sa Novog Beograda. Međutim, zaigrali su dobro i pobedom od 3:1 krenuli su ka sredini tabele.