Japan se pridružio Španiji u četvrtfinalu SP: Norveška bila nemoćna

05.08.2023 11:59
Japan se pridružio Španiji u četvrtfinalu SP: Norveška bila nemoćna Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Fudbalerke Japana pridružile su se Španiji u četvrtfinala Svetskog prvenstva u Australiji i Novom Zelandu, a do tog uspeha su stigle trijumfom nad selekcijom Norveške - 3:1 (1:1).

Bila je ovo jubilarna 50. utakmica na Mundijalu koji obara sve rekorde gledanosti i na kojem se gleda vrhunski fudbal sa mnogo uzbuđenja i lepih poteza.

Kad se nakon 90 minuta ovog četvrtfinala podvuče crta dolazi se do zaključka da su Japanke sasvim zasluženo pobedile i obezbedile nastavak takamičenja, jer su bile mnogo bolji rival i malo je nedostajalo da trijufm bude i ubedljiviji, možda čak u rangu onog Španije nad Švajcarskom.

Već na stratu meča bilo je jasno da Japanke imaju mnogo više želje i energije na ovom meču, a kad je Sirstad Ergan zatresla svoju mrežu u 15. minutu činilo se da će sve biti rešeno u ranoj fazi meča, tim pre što su Norvežanke u tim trenucima posustajale.

Zatim, u jeku napada rivala, evropska selekcija je preko Guro Reiten uspela da izjednači samo pet minuta kasnije i to je malo uštopovalo Japanke, ali samo do poluvremena, budući da su u drugih 45 minuta ponovo zaigrale mnogo bolje i sa dva gola obezbedile plasman u drugu rundu eliminacija, gde će se sastati sa boljim iz meča Švedska – SAD.