Španija prvi četvrtfinalista SP: Švajcarska pregažena već u prvom poluvremenu

05.08.2023 09:01
Španija prvi četvrtfinalista SP: Švajcarska pregažena već u prvom poluvremenu Tanjug/AP Photo/Andrew Cornaga

Fudbalerke Španije prva su selekcija koja je na Svetskom prvenstvu u Australiji i Novom Zelandu uspela da se plasira u četvrtfinale, buduću da su u prvoj eliminacionoj utakmici na ovom takmičenju bile bolje od Švajcarske - 5:1 (4:1).

Špankinje su na ovom susretu postigle svih šest pogodaka her je i onaj za izjednačenje bio zapravo autogol Laie Panades  u 11. minutu, dok je pobednički tim pre toga u vođstvo dovela Aitana Bonmati šest minuta ranije.

Kasnije su pogađale Alba Marija Ferer u 17, ponovo Bonmati u 36, a potom je Panedes ispravila svoju grešku i zatresla gol protivnica u poslednjem minutu prvog dela igre.

Drugih 45 minuta bilo je samo otaljavanje posla sa obe strane, a u tako sniženom intenzitetu Španija je preko Dženifer Fuentes uspela da postigne još jedan gol u 70. minutu i rutinski obezbedi prolaz u nastavk takmičenja.

Utakmicu na "Eden Parku" je posmatralo 43.217 gledalaca, što je novi rekord kada je meč ženskog fudbala u Novom Zelandu u pitanju i još jednom se pokazalo koliko ovaj Mundijal privlači pažnje.

Španija će se u četvrtfinalu sastati protiv pobednika meča Holandija - Južna Afrka koji je na programu u nedelju od 04.00 časova (TV Arena 3 Premium).