Kasiera proradio u prvi čas, Zenit startovao pobedom u Premijer ligi Rusije

22.07.2023 16:23
Kasiera proradio u prvi čas, Zenit startovao pobedom u Premijer ligi Rusije FC Zenit

Premijer liga Rusije startovala je juče pobedom Krasnodara nad Dinamom u Moskvi, a danas su u dva različita raspoloženja teren napustili šampion Zenit i osvajač kupa CSKA.

Zenit je izgubio od Crvene zvezde na PARI Premijer kupu, na penale je osvojio Superkup Rusije, mnogo je kritika bilo na račun napadača, a pre svih na Meta Kasijeru. I baš je želja Crvene zvezde pokazao da ipak nije zaboravio da trese mreže, sa dva pogotka je doneo šampionu tri startna boda na gostovanju Nižnjem u Novgorodu (2:0).

Prvo poluvreme je protejklo u egal igri, ali od crvenog kartona Aleksandrova (51. minut), Zenit je dodao gas, a Kasiera je iskoristio pasove Bakaeva i Karavaeva i rešio meč. Strahinja Eraković nije bio u protokolu, tek se očekuje zvanično potpisivanje ugovora.

Sa druge strane, CSKA je posle veoma dobro odigranog finala Superkupa, koji je izgubljen na penal ruletu, potpuno razočarao u Jekaterinburgu, jer je Ural sasvim zasluženo slavio 2:1. Milan Gajić i Saša Zdjelar odigrali su kao i ostatak tima - ispod svog renomea i klase.