Autor: Mateja Petković

17.06.2023 20:20
Preokret Škotske u Oslu za prvo mestu grupe A: Poraz Norveške uprkos pogotku Erlinga Halanda Tanjug/Fredrik Varfjell/NTB Scanpix via AP

Danska je pred svojom publikom napravila veliki kiks kada je nakon vođstva od 1:0, na kraju poražena od Škotske sa 1:2 (0:0) u okviru trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Jedan od najboljih napadača na svetu, Erling Haland je prekinuo seriju od četiri meča bez pogotka, kada je u 61. minutu sa bele tačke pogodio za vođstvo svoje selekcije.

Međutim, Škoti su do preokreta uspeli da dođu u samoj završnici. Najpre je London Dajks u 87. minutu izjednačio rezultat, da bi samo dva minuta kasnije asistirao Keniju Meklinu za konačnih 2:1.

Pomalo potcenjena reprezentacija Škotske se nalazi na prvom mestu grupe A sa maksimalnih devet bodova, dok je Norveška u očajnoj situaciji s obzirom na to da se posle tri odigrana meča nalazi na četvrtom mestu sa samo jednim osvojenim bodom.