Bugarska ostala na začelju: Remi u Kaunasu uprkos crvenom kartonu Lasickasa

Autor: Mateja Petković

17.06.2023 17:00
Bugarska ostala na začelju: Remi u Kaunasu uprkos crvenom kartonu Lasickasa Twitter/Team Bulgaria

Rivali srpske reprezentacije, Litvanija i Bugarska remizirali su 1:1 (1:1) na stadionu u Kaunas u okviru trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

I jedni i drugi su imali imperativ pobede, s obzirom na to da su do ove utakmice bili bez bodova, međutim nisu uspeli u svom cilju. Izabranici Mladena Krstajića su na poslednjem petom mestu zbog lošije gol razlike.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i do vođstva je došao u 15. minutu kada je Edvinas Girdvanis iskoristio asistenciju Gvidasa Gineitisa i pogodio za 1:0.

Međutim, samo dva minuta kasnije, bivši fudbaler Voždovca, Justas Lasickas je zbog prekršaja zaradio direktno isključenje, pa je Bugarska u nastavku utakmice imala brojčanu prednost.

Gosti su izjednačili u 27. minutu preko Marina Petkova i delovalo je da imaju sasvim dovoljno vremena da preokrenu. Ipak, u tome nisu uspeli uprkos tome što su imali igrača više.

Podsetimo, Bugarska će u utorak od 20.45 (TV Arena 1 Premium) dočekati reprezentaciju Srbije.